erpay
Eminhaber.Org
gkminsaat nar aku
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Ağustos 2017

AKYAD Kongreye Gidiyor

Merkezi Sultangazi’de bulunan Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) kongreye gidiyor. Tek liste ile gidilecek olan kongrede mevcut Başkan Orhan Güzelaydın, görevi Başkanvekili Ahmet Süt’e teslim edecek.
ersin 51661ae1-cc58-4a89-8edd-b19bb823bec1

Kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalarla birçok sivil toplum kuruluşuna örnek olan AKYAD, tabela derneklerine de ders niteliğinde organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Gösterişten ve şak şakçılıktan uzak duran, çalışmalarını hemşerilerine yönelik gerçekleştiren Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) koltuk savaşlarının da yaşanmadığı bir sivil toplum kuruluşu olma özelliğini yıllardır korumayı başardı.

Ekim ayının son haftasında 4. Olağan kongresini gerçekleştirecek olan AKYAD yönetimi bugün yaptığı istişare toplantısında, kongreye tek liste ile gidilmesini kararlaştırırken, AKYAD Başkanvekili Ahmet Süt’ün başkan adayı olarak belirlendi. AKYAD’ın 4. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Orhan Güzelaydın, başkanlık görevini Ahmet Süt’e devredecek.

Yönetim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda 4. Olağan kongrede AKYAD Başkanlığını devralacak olan Başkanvekili Ahmet Süt, kendisini bu göreve layık gören Yönetim Kuruluna ve üyelerine teşekkür etti.

Yönetim Kurulunun aldığı kararı değerlendiren AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın, “2010 yılında kurulan derneğimiz amaçlarından sapmadan bugüne kadar başarılı çalışmalara imza atmıştır. Bizde koltuk yarışı değil, hizmet yarışı vardır. Ekim ayında yapılacak olan kongremizde bayrağı Başkanvekilimiz Ahmet Süt’e devredeceğiz. Yine hep birlikte derneğimizin misyon ve vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

hemengitsin.com

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

eminevim
hasaydın
vpills