erakoç
Eminhaber.Org
ilan dila
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Mayıs 2017

‘Amerika’yı sadece haritalardan bilmektedirler’

3 fotoğraf ve bir haritadan oluşan görsellerle Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın Pensilvanya’ya gittiği yönünde iddialarda bulunan kriptoculara, sözde haberde adı geçen Semra Aydın Avşar’dan cevap geldi.

Semra Aydın Avşar yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Sultangazi ilçesine yönelik dijital yayın yapan bir internet sitesinde, şahsımı, Amerika’ya görevli gittiğimizde 7 yaşına henüz girecek olan kızımı, Sultangazi ilçemizin başarılı belediye başkanı Sayın Cahit Altunay ve ekibini, SafaMerve’nin saygıdeğer sahiplerini, dolaylı olarak ailemi, tüm bu adı geçen insanların ailelerini, sosyal çevrelerini ve iş çevrelerini derinden yaralaması kaçınılmaz bir iddia ile karşı karşıyayız.

Malum internet sitesinde, şahsımın sosyal medya hesabından alınmış ve uçuş kartlarımızın olduğu bir fotoğraf, Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay, belediye başkan yardımcısı Sayın Ali Başkaya, Sefa Merve firması sahipleri Sayın Oya Okur Erciyes ve Sayın Mehmet Metin Okur ile çektiğimiz özçekim fotoğrafımız ve ilaveten Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm doğu yakası haritasını, üçünü bir araya getirerek “Pensilvanya’ya gittiklerini belgeliyoruz” denilmiştir.

Öncelikle;

Her Müslüman gibi, kanunlardan önce Cenabı Allah’a karşı sorumluluğumuz vardır ki; o da yalan söylememektir. Kanunlarımıza olan saygımızla, belirtmek isterim ki; bugün dek, 2 defa Amerika’ya görevli olarak gittim. Bir defa ailemle umreye, ikinci defasında da sadece eşimle Hacc’a olmak üzere, iki kez Suudi Arabistan’a, Mübarek Mekke ve Medine’ye gittim. İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Siyaset Okulu’na, aynı okulun iletişim fakültesi öğrencisi ve şimdi mezunu olarak, öğrenciliğim dönemimde, tüm öğrencilere açık olan hizmetten yararlanarak bir kez Almanya’ya bir kez de İsrail’e gittim. Ayrıca yine Kıymetli Devlet Adamlarımızın da bulunduğu Japonya ve İran’a da, görevli olarak, devletimi, milletimi, sivil toplum kuruluşlarını temsilen, resmi olarak, görev müsaadesiyle gittim. Gittiğim her görevim, resmi program dahilinde olduğu için, tabiri caiz ise, yemekten uykuya, sudan kahveye, her dakikanız programlıdır. Bu tür programlara dahil olmuş her insanımız da, bunları bilmektedir.

Amerika’ya ilk gidişim Kasım 2014 yılında, Dünya Diplomatlar Birliği ile Lobin World organizasyonunda gerçekleştirilen “Dünya Kalite Zirvesinde” konuşmacı olmak ve sosyal sorumluluk projelerindeki başarılarım nedeniyle ödül almak içindi. Aynı organizasyonda Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay belediyecilik projeleri alanında, Sefa Merve Firması sahipleri dijital pazarlama alanındaki başarıları nedeniyle ödüle layık görülmüş ve bir çalıştay kapsamında deneyimlerini paylaşmışlardı. Habere konu olan resim 2014 yılında, ABD kongre binası önünde çekilmiştir.

Amerika’ya ikinci gidişim ise, Nisan 2015’te Sözde Ermeni Soykırımının 100.yılında, ABD’deki Türk vatandaşlarımızla birlikte Ermeni lobisine karşılık, Türk lobisini desteklemek amacıyla TAYEF (Türk Amerikan Gençlik ve Eğitim Vakfı (TAGEV, İngilizce kıs. TAYEF) ekibiyle birlikte, tamamen yerli kaynaklarla ve her biri gönüllülükle karşılanmış, Türk Bayraklarımızı, flamalarımızı, sair promosyonlarımızı temin ederek, katıldım. (Hatta bu ikinci gidişte, Sultangazi Belediyesi Amerika’daki okul kütüphanelerine dağıtmak üzere Türkiye Haritaları temin etmişti) Haberde yer alan şahsıma ait pasaport ve uçak biletleri ise bu ikinci ziyarete aittir. Bu ikinci ziyaret sırasında Türklerin yaşadığı tüm eyaletler imkânlar ölçüsünde ziyaret edilmiş, Türk bayraklarımız dağıtılmış, Ermeni lobisine karşı tek yürek, tek bilek durabilmemiz için devlet büyüklerimizin selamları iletilmiştir.

Malum internet sitesinde verilen haritaya göre, Washington D.C.’ye gitmek, Pensilvanya’ya gitmek anlamında sunulmuştur. Oysa ki, aynı haritada, Florida da, aynı mesafededir. İnternet sitesi editör ve / veya yayıncıları, anlaşılan odur ki; Amerika’yı sadece haritalardan bilmektedirler. Şahsen ne fiziki hayatımda, ne rüya aleminde, ne hayallerimde, ne ömrümün herhangi bir deminde, hiçbir şekilde, ima edildiği gibi, Yüce Dinimize, İslam Ümmetime, Aziz Türk Milletine faydası olmayacak kişilerle, hayatımın hiçbir döneminde görüşmedim ve hatta karşılaşmadım.

Anladığım odur ki; söz konusu internet sitesinin sahibi (ve destekçileri ) tamamen kişisel his ve tavırlarla hareket etmiştir. Bu internet sitesi yayıncılarından, hukuki ve insani tüm haklarım saklı kalmak kaydıyla, iki dünyada da davacıyım. Hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, tüm gerekli suç duyurusu ve talep, tanzim haklarımı bilahare ve şahsen kullanacağımı, şahsım ve ailem adına ve kıymetli dostlarımın da bilmesi adına, beyan ederim.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

eminevim
hasaydın
Tasarım | Enba