erakoç
Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Kasım 2017

Bezat Ünal’ın Hedefi Sultangazi’de İktidar Olmak

CHP Sultangazi’de delege seçimlerinin tamamlanmasından ardından ilçe başkan adayları delegelerle buluşmaya devam ediyor.

CHP Sultangazi’de delege seçimlerinin tamamlanmasından ardından ilçe başkan adayları delegelerle buluşmaya devam ediyor. Delege seçimlerinde KIRMIZI listenin ilçe başkan adayı olan; İnşaat  Mühendisi Bezat Ünal, Pazar günü, Sultan Düğün Salonunda 400 delegenin tamamının davetli olduğu bir kahvaltı programında, ekip olarak hayata geçirmeyi hedefledikleri projeleri ve ilçenin genel durumunu anlatan bir sunumla, delegelerle buluştu…

Kahvaltı programına diğer 2 listeden seçilerek delege olmaya hak kazanan isimlerinde yoğun katılım sağlamaları dikkat çekti…

“CUMHURİYET VE CUMHURİYET KAZANIMLARININ TEMİNATI BİZLERİZ”

Selamlama konuşmasında 2019 seçimlerine değinen Ünal, Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımlarının tek güvencesinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyledi.

Ünal, “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurmuş olduğu Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımları ne yazık ki son dönemlerde iktidar olan anlayış ve yandaşları tarafından bir uçurumun kenarına getirilmiştir.

Görünen odur ki, Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımlarını korumak ve devrimleri devam ettirmek ise sadece ve sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisine düşmüştür. Bu kazanımların teminatı Cumhuriyet Halk Partisidir. Cumhuriyeti ve kazanımlarını Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet Halk Partisini ise bizler yaşatacağız.

Saygıdeğer partili yoldaşlarım, bizler Cumhuriyet Halk Partisi neferleri olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizlere söylediği gibi, Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımlarını korumak ve Atatürk devrimlerini devam ettirmek için hiçbir çıkar gözetmeden iktidara yürümeye ant ettik.

“İKTİDAR SINIFTA KALDI”

Bu iktidar 15 yıldır; eğitimde, adalette, sağlıkta, ekonomide ve dış politikada maalesef toplum vicdanını yok ederek sınıfta kalmıştır. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin çocukları olarak ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu zihniyeti sonsuza kadar yok edeceğiz.

Bu şiar ve anlayışla çıktığımız yolda genelde ve yerelde iktidarı hedefliyor ve bu anlayışla çalışıyoruz.”

“SULTANGAZİ’Yİ İYİ ANALİZ ETMEK LAZIM”

Kırmızı listenin ilçe başkan adayı Bezat Ünal konuşmasının devamında Sultangazi ilçesinin kurulduğu 2008 yılından itibaren yaşadığı değişimleri konu alan kısa bir bilgilendirmenin yaptı. Genel ve yerel seçimlerde Sultangazi’de yaşanan oy dağılımını ve nüfus artışına değinen Ünal, Cumhuriyet Halk Partisinin bu seçimlerde gösterdiği performansı ve bundan sonraki seçimlerde hedef alması gereken seçim kitlesinden söz etti.

“NUFUS ARTIŞI PARTİMİZİN OY ORANINA YANSIMAMIŞ”

Bezat Ünal, 2011 ve 2015 yılları arasında yaklaşık olarak nüfusun yaklaşık olarak 40 arttığını görüyoruz. İlçemiz yoğun göç alıyor, bunun yanı sıra elbette bu artışta gençlerimizin de faktörü önemli, genç seçmenimizin oy oranı yaklaşık olarak yüzde 35. Partimiz 2011 yılında 57 bin oy almış, 2015 yılında ise partimiz 56.844 oy almış.

Bu ne demek oluyor? Partimiz yaşanan nüfus artışını kendi hanesine yansıtamamış. Dışardan gelen göç ile artan oy sayısından ve en önemlisi genç nüfustan oy alamayan bir Cumhuriyet Halk Partisi olmamalı. İşte bizim çalışmalarımızın ana temeli bu çözümlemeler üzerine oturuyor. Bu analizlerin mutlaka yapılması ve bu yönde çok doğru adımlar atılması gerekiyor.

“YÖRECİLİK YAPMIYORUM AMA BAZI BÖLGELER GÖZ ARDI EDİLMİŞ”

Bezat Ünal, siyasi partilerin seçim hazırlıklarında bazı yanlışlara düştüğünü ve ilçede nüfus yoğunluğu anlamında sıralamada ilk 10 içerisinde yer alan bazı illerin parti hiyerarşisi ve yerel yönetim kadrosunda yer alamadığını söyledi. Ünal, ilçe nüfus yoğunluğu sıralamasında 8’nci sırada yer alan Tokat ve 10’ncu sırada yer alan Siirt illerinden belediye meclis üyesi yok. Bunları yörecilik veya bölgecilik yapmak için söylemiyorum. Ancak şayet iktidarı hedefliyorsak, bazı gerçeklerin farkında olmamız gerekiyor diyorum.”

“REFERANDUM RUHUNA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Ünal, genel ve yerel seçimlerde partilerin oy dağılımını 16 Nisan Referandumunda yaşanan oy dağılımıyla karşılaştırarak, mahalle mahalle evet ve hayır oylarının dağılımını aktardı. Genel ve yerel seçimlerde gösterilen performansın, referandum dağılımıyla farklılık gösterdiğini söyleyen Ünal, “Genel ve yerel seçimlerde alternatifsizlik yüzünden iktidar partisine yönelen seçmen, referandumda iktidar partisinin karşısında güçlü bir birlik bulunca bu cepheyi tercih etti. Yani doğru bir çalışmayla 2019 seçimlerinde hayır cephesinin aldığı oy oranına talip olunabilir, genelde ve yerelde iktidar olunabilir.” Dedi.

“SULTANGAZİ’DE HER MAHALLENİN KENDİNE ÖZGÜ SORUNLARI VAR”

Ünal, Sultangazi’de 15 mahalle bulunduğunu bu mahallelerin kendine özgü problemleri bulunduğunu, bunların çok doğru tespit edilmesi ve bu sorunlarla ilgili olarak doğru çözümler üretilmesi gerektiğini söyledi. Ünal, “Gazi Mahallesinin problemleriyle, Habipler Mahallesinin problemleri aynı değil. Yapacağımız plan ve programlarda ve çözüm önerilerinde özellikle bu hususlara dikkat etmeliyiz ve buna uygun çözüm önerileri sunmalıyız.” Dedi.

Ünal, genelde ve yerelde iktidar hedefleri olduğunu söyleyerek, bu anlayışla ekip olarak, akademisyen ve konunun uzmanları tarafından bir araya gelinerek hazırladıkları projeleri olduğunu söyleyerek, bu toplantıda bu projelerden 3 tanesini anlattı.
ersin yolat

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Lütfen işlem sonucunu yazınız * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tasarım | Enba