Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 1 Şubat 2019

CHP’nin İBB Adayı İmamoğlu, Sultangazi’de Ziyaretlerde Bulundu

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Sultangazi’de CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı Haluk Bozkurt ve İlçe Başkanı Murat Poyraz ile birlikte esnaf ziyareti yaptı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Sultangazi’de sürdürdü. Ziyaretler kapsamında ilk olarak Cebeci Mahallesi’nde bulunan esnafı gezerek, onlardan destek istedi. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Ekrem İmamoğlu, onlarla fotoğraf çektirdi. İmamoğlu ziyaretlerinde partisinin Sultangazi Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt içinde vatandaşlardan oy istedi.

İmamoğlu, kendisine sorulan, “Sokakta sürekli Ak Partili seçmenlerin yoğun olduğu yerlerde geziyorsunuz çoğunlukla. Ak Partili seçmenler çokça tepki gösteriyor size. Bu konuda neler söylersiniz?” sorusuna, Ekrem İmamoğlu, “Bunlar sokakta olacak. Seçim gündemini vatan millet gündemi haline getirmeye çalışanlar olacak, biz asla öyle olmayacağız. Ben hasan kardeşimin gelecek sorunun konuşacağım, iyi yetişmesini konuşacağım, esnafımın nasıl iş yapacağını konuşacağım. Sultangazi’de beş mahallede yıllardır süren kentsel dönüşüm tapu sorunu var. Taş ocağıyla ilgili çevre sorunu var. Bak ne güzel Allah bilir yan yana oturan insanlar 7 bölge 7 renk, yani ben kim nedir, nerelidir? Buna mı bakacağız, bunlar çok yanlış. Bir partinin mensubu olabilir, mahalle başkanı olabilir. Sonun kadar dinlerim, ilçe başkanı bile gelse dinlerim. Sadece üzüldüğüm beni dinlememesi oldu. O tür ön yargılı yaklaşımlar beni üzüyor. Tekrar söylüyorum, hepsi buyursun gelsin, sohbet edelim, tartışalım, ama lütfen beni de dinlesinler” diye konuştu.

Sultangazi’de seçim çalışmalarına öğle saatlerinde Cebeci Mahallesi’ndeki esnaf ziyareti ile başlayan Ekrem İmamoğlu’nun ikinci durağı Esentepe Semt pazarı oldu. Pazarda vatandaşlarla sohbet eden İmamoğlu, pazar ziyaretinin sonunda bir lahana tezgahının üstüne çıkarak lahana sattı. Pazar esnafı Hamza Özaslan ile pazarlık yapan İmamoğlu, lahananın fiyatını 10 liradan 6 liraya düşürdü. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi üzerine iş yoğunluğu artan Hamza Özaslan’a yardım ederek lahana satışı yaptı.

Ekrem İmamoğlu, Esentepe Mahallesi’ndeki Pazar ziyaretinin ardından Habipler’e geçti. Önce Habipler muhtarını ziyaret eden İmamoğlu daha sonra kentsel dönüşüm ve taşocağı çalışmalarından mağdur olduklarını belirten vatandaşlarla toplantı yaptı. Burada vatandaşların talebini dinleyen İmamoğlu, çok sayıda mağdurun olduğunu, bu sorunların çözümü için çalışacaklarını belirterek, “Sorunların çözümü çok basit aslında. Bir plan onayı gerekiyor mecliste. Sonra bu planın büyükşehirde onaylanması gerekiyor. Ardından da rayiç emlak değerleri üzerinden, ilçe belediyeleri üzerinden bu tapuların vatandaşlara dağıtılması gerekiyor. Aslında olayın özü bu” ifadelerini kullandı.

ucler-kuyumculuk ersin yolat
Tasarım | Enba