Eminhaber.Org
Ana Sayfa SULTANGAZİSPOR 5 Haziran 2017

Eskisehirspor – Göztepe

Eskisehirspor – Göztepe

Eskişehir mi, Göztepe mi? Sivas ve Malatya’nın ardından Süper Lig’e son bilet bugün Antalya’da sahibini buluyor. Maçta ikinci yarı oynanıyor. Eskişehirspor’un golüne maçın son dakikalarında cevap veren Göztepe 1-1 eşitliği yakaladı

ESKİŞEHİRSPOR – GÖZTEPE: 1-1

STAT: Antalya

SAAT: 21.30

HAKEM: Ali Palabıyık

ESKİŞEHİRSPOR: Boffin, Kamil Ahmet, Uğur, Hakan, Tarık. Ofoedu, Hürriyet, Dorukhan, Hüseyin, Erkan, Bruno

TEKNİK DİREKTÖR: Mustafa Denizli

GÖZTEPE: Günay, Tanju, Leo, Emre, Canberk, Gosso, Segbefia, Tayfur, Halil, Umut, Jahovic

TEKNİK DİREKTÖR: Yılmaz Vural

  1. KEZ MAÇI DURDURMAK ZORUNDA KALDI

ESKİŞEHİRSPOR- Göztepe arasında Antalya Stadı’nda oynanan 1. Lig Play-Off finalinde meşale krizi yaşandı. Atılan meşaleler nedeniylye görüş mesafesinin düşmesi üzerine hakem Ali Palabıyık, 3 kez maçı durdurmak zorunda kaldı.

Hakem Ali Palabıyık’ın başlama düdüğünü çalmasıyla birlikte iki takımın taraftarları sahaya meşale, maytap ve sis bombası yağdırdı. Stadyum bir anda yangın yerine dönerken, Ali Palabıyık oyunu durdurmak zorunda kaldı. Meşale ve maytap yağmuru sonrası oluşan sis bulutu yüzünden saha içinde görüş mesafesi bir kaç metreye indi. Yanıcı maddelerden çim zeminin yanı sıra Eskişehirspor’un yedek kulübesi de zarar gördü, bu esnada iki takımın yedek oyuncuları ve teknik heyeti saha içine girmek zorunda kaldı. Stat hoparlöründen meşale atılmaması konusunda anons yaptıran Hakem Palabıyık sisin dağılması için 9 dakika bekledikten sonra oyunu yeniden başlattı. Ancak meşale yağmuru su molası sırasında yeniden başladı. Bir kez daha oyunu durdurmak zorunda kalan Hakem Ali Palabıyık, teknik direktörler Mustafa Denizli ve Yılmaz Vural’dan tribünleri uyarmalarını istedi. Denizli ve Vural’ın taraftarları ikaz etmesi, sisin de dağılmasından sonra müsabaka kaldığı yerden devam etti. Fakat teknik adamların uyarısına karşın 35’inci dakikada üçüncü kez yoğun bir şekilde meşale ve sis bombası yağmuru yaşanınca karşılaşma üçüncü kez kesintiye uğradı. Hakem Ali Palabıyık, meşale krizi yüzünden ilk yarının sonuna 17 dakika eklemek zorunda kaldı.

emre insaat
Tasarım | Enba