erakoç
Eminhaber.Org
dila
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Mayıs 2017

FÜZYON KOLEJLERİ SULTANGAZİ’DE

Füzyon Kolejleri, anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde olmak üzere, biri İstanbul Sultangazi diğeri İzmir Bornova’da hizmete giren iki eğitim kampüsüyle, özel eğitim sektörünün en yeni kurumsal zincir yatırımıdır
sultan

“Geleceği okumak” mottosuyla yola çıkan, İstanbul ve İzmir’de gerçeküstü iki eğitim üssüne sahip olan Füzyon Kolejleri, 2017-2018 eğitim sezonunda hizmet vermeye başlıyor. Geleneksel eğitim anlayışına karşın füturistik bir sistem anlayışını benimseyen Füzyon Kolejleri’nde anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitimler veriliyor.

Eğitmen, yönetici, genel müdür ve CEO gibi görevlerde yer alarak 20 yılı aşkın eğitim sektörü deneyimine sahip olan Sezai Eyüpoğlu liderliğinde kurulan Füzyon Kolejleri, “çağdaş bir topluma tam uyumlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek” hedefiyle yola çıkmıştır.

sezaiEyupoglu

Füzyon Kolejleri, anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde olmak üzere, biri İstanbul Sultangazi diğeri İzmir Bornova’da hizmete giren iki eğitim kampüsüyle, özel eğitim sektörünün en yeni kurumsal zincir yatırımıdır. Geleneksel eğitim yaklaşımlarına karşın füturistik bir sistem anlayışını zihinlere yerleştirirken, bu olguyu mimari olarak da inşa eden Füzyon Kolejleri, “Geleceği Okumak” sloganı altında kurumsallaştırdığı vizyonu ile yarınlara dokunmayı hedeflemektedir.

İletişim çağının inanılmaz hızıyla senkronize olmuş zihinsel gelişim endeksleriyle bildiğimizden çok farklı bir yarına hazırlanan nesillerin, en temel handikapları sanal olarak sosyalleşirken toplumsal reel bağlarının da giderek zayıflamasıdır. Eğitimin en temel görevi olan “çağdaş bir topluma tam uyumlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek” amacıyla kurulan ve füzyon yani birleşme kavramı altında tüm eğitim sistemini kurgulayan Füzyon Kolejleri; Akademik Füzyon, Sosyal Füzyon, Tematik Füzyon ve Sanal Füzyon gelişim programlarıyla özgün ve alternatif bir gelecek sunmaktadır.

360 derece değerlendirme ile kişiye özel eğitim

 Füzyon Kolejleri’nde öğrenim süreci boyunca her öğrencinin bilişsel, akademik, psikolojik ve sosyal gelişimleri özgün ölçme ve değerlendirme araçlarıyla tespit edilir. Hazırlanan bireysel gelişim raporları her zaman güncel tutulur, veli ve öğretmenlerle düzenli olarak paylaşılır. Her öğrencinin bireysel öğrenme profilini ortaya koyan sistem sayesinde kişiye özel eğitim programı uygulanır.

fzynConceptG01

Günceli yakalayan eğitim programı

Akademik Füzyon ile bilgiye hem çok hızlı hem de çok farklı sözel ve görsel kaynaklardan ulaşabilen günümüz gençliğinin edinimlerini analiz etme ve farklı bilgileri birleştirerek faydaya dönüştürme becerilerini geliştirmeye yönelik özgün bir eğitim programı uygulanmaktadır. Amaç, her öğrencinin bireysel gelişimini özel olarak desteklerken aynı zamanda bireysel gelişim sürecinin diğer öğrencilerin de gelişimlerine katkı sağlamasını teşvik ederek, bilgi ve hayat becerilerini arttırmaktır.

Tematik Füzyon ile de farklı dersler aracılığı ile tanışılan yeni konunun, öğrencinin zihninde sağlam yer edinmesi yani kavramsallaşabilmesi için aynı konu, ilgili diğer derslerde de eş zamanlı olarak aktarılır. Bu sayede konu, çok yönlü ve tematik olarak işlenerek öğrenciye aktarılır.

İlk günden yabancı dil eğitimi

Füzyon Kolejleri öğrencilerine ilk günden itibaren kaliteli bir yabancı dil programı sunar. Akademik içeriği Pearson ELT tarafından sağlanan yabancı dil eğitim programı, ilkokul 1. sınıftan itibaren şarkılar, oyunlar, kuklalar, videolar, flash kartlar ve akıllı tahtalarla başlayarak tüm eğitim seviyelerinde devam eder.

fuzyonSultangazi

Geleceği yansıtan kampüsler

Füzyon Kolejleri’nin İstanbul ve İzmir’deki kampüsleri geleceği yansıtacak, günümüzün gençlerini yakalayacak şekilde tasarlandı. Bugünkü kuşakların vazgeçemediği sosyal medya uygulamaları, Füzyon Kolejleri’nde bir öğrenme ortamı haline dönüştürülmüş ve teknolojinin verimli kullanımının her öğrencinin hayatında bir alışkanlığa dönüştürülmesi hedeflenmiştir. Her sınıf, dijital eğitim teknolojileri ile donatılmıştır.

Bunlar dışında öğrencilerin becerilerini geliştirebilecekleri sağlıklı ve güvenli sosyal alanlar da kampüslerde yer almaktadır. Öğrenciler, yaş ve gelişim özelliklerine göre farklı spor dallarına yönlendirilmektedir.

fzynConceptG02

MEB müfredatı ile uyumlu bir şekilde farklı derslerde akademik olarak öğrenilen konuların yaşam becerilerine transfer edilmesi için gerekli donanımların yer aldığı uygulama alanları, Multifonksiyonel Beceri Atölyeleri yer almaktadır. Bu alanlarda, ahşap atölyelerinden bisiklet tamirine kadar sayısız deneyim yaşatılmaktadır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Lütfen işlem sonucunu yazınız * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Canım Babam

Canım Babam

saadet
hasaydın
Tasarım | Enba