..:: EMİN HABER ::..
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM KÜNYE

AGUA YAPI


Zarif İnşaat


Balcıoğlu İnşaat

Sultangazi Ambalaj


Genç Doğan İnşaat


Kardeşler Bisiklet


Burger King


Özkayaoğlu İnşaat

Sponsor

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Açıldı Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Açıldı

Tarih 23 Mayıs 2013, 01:40 Editör Eminhaber

Avrupa Şafak Hastaneleri'nden dev adım...

Sağlık sektörü tüm dünyada her zaman önemli olan ve sürekli nitelikli çalışana ihtiyaç duyan bir alandır. Sadece doktorlara değil hemşire, acil tıp teknisyenliği, laboratuar teknisyenliği, radyoloji teknisyenliği ve tıbbi sekreterlik alanlarında da elemana sürekli olarak ihtiyaç duyuluyor.

1998 Yılından beri sağlık sektöründe İleri teknolojisi, uzman hekim kadrosu ile hizmet veren Avrupa Şafak Hastanesi sektördeki nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak için dev bir adım attı. Avrupa Şafak Hastaneleri bünyesinde Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni açarak sağlık sektörüne büyük bir katkı sunmayı amaçlıyor. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında eğitim hayatına başlayacak olan Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi başlangıç olarak 1200 öğrenci kapasitesiyle eğitim hayatına girmeye hazır.


Karadeniz Mahallesi Cebeci Caddesi no:159 Küçükköy adresinde tadilatı devam eden Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde basın mensupları ile bir araya gelen Lise ortaklarından İsmail Şatıroğlu, Lise Müdürü Selman Özyurt ve Basın ve Halkla İlişkiler Direktörü Sevinç Kaya meslek lisesi hakkında bilgi verdiler.

Basın toplantısında konuşan Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi yetkilisi İsmail Şatıroğlu, sektörde doktor sıkıntısının yaşanmadığını en büyük sıkıntının ara eleman boşluğunda yaşandığını söyledi. Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin sektörde yaşanan ara eleman boşluğunu kapatmak için kurulduğunu açıklayan Şatıroğlu, 1000 kişilik bir sınav düzenleyeceklerini bu sınavda başarılı olan 14 öğrenciye tam burs vereceklerini söyledi. 1000 kişinin katılacağı sınavda Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi kayıt yaptıran her öğrenciye yüzde 10 indirim yapılacağını da belirten Şatıroğlu, “Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi bu bölgenin elit okulu olacak.Bizim bu bölgeye bir borcumuz var. Bu borcumuzu da milletini ve vatanını seven gençler yetiştirerek ödeyeceğiz. Bu ülkeye hizmet edecek gelecek nesiller yetiştirmek en büyük hedefimizdir.” dedi.


Çevre insanına garantili iş imkanı sunduklarını ifade eden Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi yetkilisi İsmail Şatıroğlu, “Ülkemizde son yıllarda sağlık sektörü hızla büyümekte, özel ve devlet hastanelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Buna paralel olarak sağlık sektöründe çalışacak olan nitelikli insanlara olan ihtiyaç ta çoğalmaktadır. Okulumuzdan mezun olan her öğrenci alanında en iyi öğretmenlerden eğitim alır, en iyi hemşireler tarafından uygulamalı eğitime tabi tutulur, sağlık alanındaki son teknoloji cihazları kullanabilir ve mezun olduğunda da öncelikli olarak Şafak Hastanelerinde olmak üzere istediği kurumlarda rahatlıkla çalışmaya başlayabilir” şeklinde konuştu.


Eğitim alacak öğrencilere büyük imkanlar sunan Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri 11. Ve 12. sınıflarda stajlarını  500 yatak kapasiteli, son teknoloji cihazlarla donatılmış Şafak Hastanesi’nde, alanında uzman hemşireler ve doktorlar eşliğinde yapacaklar. Bu da öğrencilere hiçbir sağlık meslek lisesinde benzeri olmayan bir deneyim, tecrübe ve alan bilgisi kazandıracaktır. Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği, Anestezi Teknisyenliği gibi uygulamalı eğitime dayalı mesleklerde öğrenci yetiştirecek olan Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi sunulan imkanlar sayesinde bir taraftan tecrübeli, nitelikli elemen yetiştirirken diğer yandan sektörün daha kaliteli bir hale gelmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gaziosmanpaşa

Ak Parti GOP İlçe Başkanı AV.Şahin Pirdal yeni yönetimini açıkladı

Ak Parti GOP İlçe Başkanı AV.Şahin Pirdal yeni yönetimini açıkladı Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı'na atanan Şahin Pirdal'ın yeni yönetim kurulu üyelerinin ataması ger...

Belediyeden Emniyete Yeni Tesis

Belediyeden Emniyete Yeni Tesis Gaziosmanpaşa Belediyesi, İlçe İnsan Hakları Kurulu tarafından Karlıtepe Mahallesi'nde bulunan Gaziosmanpaşa İl...

Estethic Giyim


Koç Kuyumculuk


A. Öztürk


OSES ÇİĞKÖFTE


Ufay Grup

Lütuf Can Et


Gül Emlak


Sinem Düğün Sarayı


Yıldırım İnşaatRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi