Eminhaber.Org

Sultangazi Siyasetinde Unutulmaz Söz(ler)

Yıl: 2009

Yer: Sultangazi’de bir düğün salonu

Kürsüde konuşan ANAP kökenli Ömer Yılmaz…

2008 yılında ilçe olan Sultangazi’de, yaklaşık bir yıl sonra yani 2009 yılında yerel seçim heyecanı yaşıyor. Siyasi partilerin adayları kapı kapı dolaşarak vatandaştan destek isterken, kendisine ‘Sultangazi İttifak Grubu’ adını koyan bir oluşum tarihe geçecek bir toplantının hazırlığı içerisinde.

Toplantı günü geldiğinde ise Sultangazi siyasi tarihine geçecek bir adım atılıyor.

İttifak Grubu’nun kurucusu ve Belediye Başkan adayı Ömer Yılmaz kürsüde isim vermeden Ak Parti’nin Belediye Başkanı Cahit Altunay’a yükleniyor. Yılmaz,; “Hem Sultangazililer burada, hemde Sultangazi’yi temsil edenler burada. Ama benim asıl rakibim burada değil. Biz kimsenin arkasından konuşmayız” diyerek, bir süre duraklıyor.

Ve konuştuğu kürsüye bir bez parçasına sarılı ‘odun’ parçası getiriliyor ve Ömer Yılmaz kaldığı yerden konuşmasına devam ediyor. Odun parçasını göstererek, ‘İşte benim asıl rakibim bu. Oduna değil Adama oy verin’ sözleriyle yıllarca konuşulacak ve konuşulmaya devam edecek kampanyanın startını başlatıyor.

Sultangazi İttifak Grubu’nun çok sesn getiren bu kampanyası uzun sürmüyor ve grup dağılıyor. Kimi MHP saflarına, kimi ise AK Parti saflarına geçiyor. ‘Oduna değil, adama oy verin’ diyen Ömer Yılmaz ise ANAP’tan katıldığı seçimlerde 1,323 oy alıyor.

Dip Not: Ömer Yılmaz 2013 yılında Demokrat Parti İlçe Başkanlığı görevini yürütürken, 2015 yılında DP’den istifa ederek Ak Parti’ye katıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Böyle bir şey beklemiyorduk

Böyle bir şey beklemiyorduk

Tasarım | Enba