Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 10 Mayıs 2017

Sultangazi Sultançiftliği’nde Hedef Büyük

Sultangazi Sultançiftliği Spor Başkanı ve Yönetimi Altınser Restaurantta gerçekleştirdiği yemekli bir toplantıda ilçenin tanınmış simalarını ağırladı.

Sultangazispor eski Başkanı Osman Cengiz, Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat, HAKEV Başkanı Muzaffer Aydın, İstanbul Din Görevlileri Birliği Derneği Başkanı Süleyman Özcanlı ve iş adamının katıldığı toplantıda Sultangazi Sultançiftliği Spor Kulübünün hedefleri ve izlenecek yol haritası masaya yatırıldı.

BÜYÜKGÖZ, “KÜÇÜK BÜTÇELERLE BAŞARI MÜMKÜN”

1999 yılında kurulan ve 1. Amatör Futbol liginde mücadele eden Sultangazi Sultançiftliği Spor Kulübü Başkanı Osman Büyükgöz, kulübün Sultangazi’nin en köklü kulüplerinden bir tanesi olduğunu söyleyerek, küçük bütçelerle büyük başarılar yakalamanın mümkün olduğunu söyledi.

sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0273

Büyükgöz, yaklaşık 25 yıldır spor camsının içerisinde bulunduğunu ve spor camiasında başarının sadece para endeksli olmadığının altını çizdi. Büyükgöz, kulübün hedeflerini sıralarken, “Hepimizin bildiği gibi amatör liglerde en büyük başarı, süper amatör ligden BAL’a çıkmaktır. BAL’dan 3. Lige veya daha yukarıya çıkmak düşünüldüğü kadar zor değildir.” Diyerek, Sultangazi Sultançiftliği Spor Kulübünün ilk hedefinin Süper Amatör Lige bir sonraki sezonda da BAL’a çıkmak olduğunu söyledi.

CENGİZ, “BAŞARI İMKANLARIDA ARTTIRACAKTIR”

Sultangazispor eski Başkanı Osman Cengiz ise yaptığı konuşmada nüfus olarak Sultangazi’nin yarısı kadar bile olmayan kentlerin profesyonel liglerde birden fazla kulüplerinin bulunduğunu söyleyerek, Sultangazi’nin potansiyelini doğru kullanması durumunda bu başarıdan uzak olmadığını söyledi.

sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0253

Cengiz, Sultangazi’de bulunan kulüp sayılarının ve sportif başarının artması durumunda sadece spor camiasında değil, Spor Bakanlığının ve yerel yönetimlerin imkanlarından da daha fazla faydalanabileceğini belirterek, Sultangazililerin bu kulüplere sahip çıkması gerektiğini belirtti.

POLAT, “GELECEĞİMİZ İÇİN BU KULÜPLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat, Sultangazi’de en büyük sorunlardan bir tanesinin ilçenin gençlerinin ve çocuklarının sosyal faaliyetler için yeterli miktarda alana bulamaması olduğunu söyledi. Polat, gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasının en etkili yollarından birinin bu spor kulüpleri olduğunu söyleyerek, bu kulüplere sahip çıkılması noktasında daha hassas olunması gerektiğinin altını çizdi.

GÖKTAŞ, “REKABET BAŞARI ÇITASINI YÜKSELTECEKTİR”

Sultangazispor’un eski yöneticilerinden ve Sultangazi spor camiasının yakından tanıdığı Göktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Göktaş ise yaptığı konuşmada, amatör liglerde mücadele eden spor kulüplerinin gelir kaynağı noktasında ciddi sorunlar yaşadığını belirterek, iş adamlarının bu kulüplere sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Göktaş, başarı için maddi desteğin yanı sıra rekabetinde başarıyı tetikleyen başka bir unsur olduğunu söyledi. Göktaş, “Kardeşlik çerçevesi içerisinde bir rekabet ortamı oluşursa, ilçemizden bir tane değil, birçok kulüp daha üst liglere çıkacaktır.” Dedi.

sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0254 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0255 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0256 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0258 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0259 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0260 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0261 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0271 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0273 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0275 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0277 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0278 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0279 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0281 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0283 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0284 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0285 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0287 sultangazi-sultançiftliğispor-yemek_DSC0290

ucler-kuyumculuk ersin yolat
Tasarım | Enba