Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Mart 2018

Sultangazi’de iş makinelerini toplayan patron kayıplara karıştı

Sultangazi’de 80 kişinin çalıştığı bir tekstil firmasının sahibi, çalışanlarını dolandırdı. Dün akşam işyerine gelen patron iş makinelerini toplayıp kayıplara karıştı. Üstelik işçilere maaşları bile ödenmedi. Sabah işe gelen işçiler gördüğü manzara karşısında şok geçirdiler.

Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi 2343 sokakta bulunan tekstil firmasının sahibi Atilla Geleş ve oğlu Furkan Geleş, dün akşam saat 22.00 sıralarında iş makinelerini toplayıp kayıplara karıştı.

Dün akşam saat 22.00’da işyerine yanındaki 7 kişi ile birlikte gelen baba-oğul, gece bekçisini eve gönderdi. Aylardır işçilerin maaşlarını ödemediği ortaya çıkan işyeri sahibi Atilla Geleş, iş makinelerini toplayıp kayıplara karıştı. Sabah işe gelen 80 çalışan ise gördükleri manzara karşısında şok geçirdiler.

Arkasında hiçbir iz bırakmak istemeyen patron Atilla Geleş, güvenlik kamerası kayıtlarının yer aldığı bilgisayar kasasını da yerinden sökerek, yanında götürdü.

Uzun süredir maddi darboğazda olduğu iddia edilen Atilla Geleş’in tefecilere olan borcu yüzünden bazı çalışanlarına bankadan kredi çektirdiği belirtildi. Kredi çeken işçiler, aylardır maaşlarını alamadıkları gibi bankalara da borçlandıklarını belirterek, soluğu savcılıkta aldılar. İşçiler dün akşam kayıplara karışan patronları Atilla Geleş hakkında suç duyurusunda bulundu.

18 yıldır Atilla Geleş’in sahibi olduğu tekstil firmasında çalışan ustabaşı Aydın Karadeniz, “Sabah işyerimize geldiğimizde neye uğradığımızı şaşırdık. İşyerinin içi patronumuz tarafından boşaltılmış. Saatlerdir aramamıza rağmen telefonlarımızı açmıyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz, çok mağduruz. Yaşadığımız bazı sorunlar vardı. Aylardır maaşlarımızı alamıyorduk. Ama böyle bir şey ile karşılaşacağımızı beklemiyorduk.” Dedi.

ersin yolat muhammet-aysan muhammet-aysan yakup-yilmaz yasar-kocyigit

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Annenin Korku Dolu Anları

Annenin Korku Dolu Anları

Tasarım | Enba