Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 14 Temmuz 2016

Sultangazili Berkay Bayhan ve Asuman Arabacı Olimpiyat Şampiyonu

kombi

Sultangazi Belediyespor Kulübü sporcularından Berkay Bayhan ve Asuman Arabacı, Trabzon’da düzenlenen Okul Sporları Olimpiyatları’nda şampiyon oldular.

11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’un ev sahipliği yaptığı dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları karate müsabakalarında Sultangazi Belediyespor Kulübü Sporcuları Berkay Ayhan ve Asuman Arabacı rakiplerini yenerek şampiyon oldular.
CnO7DKLWIAAs6n_
Finalde rakiplerini yenerek Sultangazi’ye büyük bir gurur yaşatan Berkay Bayhan ve Asuman Arabacı, Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nın şampiyonu olarak Bayrağımızı dalgalandırdı.

İki gün süren müsabakalarda yedi ülkeden 192 sporcu Olimpiyat Şampiyonluğu için mücadele ederken, Türkiye, karate branşında ilk defa katıldığı organizasyonda 24 sporcu ile yer aldı. Berkay Bayhan kendi kategorisinde 54 kilo, Asuman Arabacı ise kendi kategorisinde 60 kilo ile müsabakadan şampiyon olarak çıktı.

Organizasyonda en dikkat çekici sonuç 54 kiloda yaşandı. Sultangazi Belediyespor Kulübü sporcusu Berkay Ayhan, Hintli Aditya Tomar ile girdiği mücadelenin başında vurduğu yumrukla 1-0 öne geçmesine rağmen, rakibinin son dakikaya girilirken üç puanlık tekmesine engel olamadı ve durum bir anda 3-1’e geldi. Rakibine son 28 saniye kala bir puan daha veren Ayhan, maçın bitimine son iki saniye kala aldığı ippon ile skoru 4-4 eşitledi. Aynı saniye içerisinde bir yumruk daha vuran genç sporcu 5-4’lük skorla şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Sultangazi Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Yıldız Sultangazi’ye büyük bir gurur yaşatan şampiyonları arayarak tebrik ettiler.

Tasarım | Enba