Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİSPOR 7 Ağustos 2016

W.S.K Türkiye 8.Uluslararası Barış ve Kardeşlik Kupası Turnuvası Başladı

kombi

Başkanlığını Sultangazili işadamı Zülfükar Yeşil’in yaptığı Dünya Shatooken Karate Federasyonu (The World Shotokan Karate-Do Federation) Türkiye Temsilciğinin düzenlediği Uluslararası Barış ve Kardeşlik Kupası turnuvası başladı. 6 Ağustos Cumartesi günü başlayan ve 7 Ağustos Pazar günü sona erecek turnuvaya 54 Spor Kulübü ve 700 sporcunun yanı sıra, Azerbaycan, Fransa, İtalya, Kazakistan ve Gürcistan’dan da çok sayıda sporcu katıldı.

Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda başlayan WSK Türkiye 8.Uluslararası Barış ve Kardeşlik Kupası turnuvasının açılışına; W.S.K.F Türkiye Başkanı Zülfükar Yeşil, Türkiye Karete Federasyonu Başkanı Esad Delihasan, W.S.K.F Türkiye Teknik Direktörü Kasım Demir, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Sultangazi Belediye Başkanvekili Fevzi Dülger, İstanbul Muhtarlar Birliği Başkanı Murat Hakverdi, TKF Genel Koordinatörü Ercüment Taşdemir  ve Fransa Taekwond Club Başkanı Mamar Zina Raggou katıldı.

13932724_862633797213942_1992057882482498918_n

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan W.S.K.F Türkiye Başkanı Zülfükar Yeşil, her yıl Avrupa Şampiyonası adı altında düzenlenen turnuvanın, 15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe girişiminden dolayı bu yıl Barış ve Kardeşlik ismiyle gerçekleştiğini söyledi. Sporun birleştirici olduğuna vurgu yapan Yeşil, “Spor barıştır. Bundan dolayı bu yıl turnuvamızın adını barış ve kardeşlik ismiyle düzenlemeye karar verdik. Turnuvaya katılım gösteren tüm kulüplerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum.” Dedi.

Tasarım | Enba