Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİ 29 Ocak 2016

1 yıldır aranan DHKP-C’nin Gazi Mahallesi sorumlusu yakalandı

DHKP-C'nin 1 yıldır aranan Gazi Mahallesi Sorumlusu sahte kimlikle yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, düzenledikleri bir operasyonda, terör örgütü DHKP-C’nin Gazi Mahallesi Sorumlusu olduğu iddia edilen kişiyi yakaladı. Ekipler, yakaladığı şüphelinin TEM ekiplerinden gizlenmek için sahte kimlik kullandığını ve yakalanmamak için bir işyerinde çalışmaya başladığını tespit etti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DHKP-C’nin çeşitli eylemlerde kullandığı silahların ve malzemelerin Kağıthane Nurtepe Mahallesi’nde bulunan bir hücreevinde saklandığını tespit ederek, geçen hafta operasyon düzenledi.

Evde yapılan aramalarda, 2 tabanca, 2 pompalı tüfek, çok sayıda mermi, şifrelenmiş örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi. TEM ekipleri, ele geçirdikleri şifreli dokümanı Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde bilişim uzmanı ekiplerin yardımıyla çözmek için incelemeye başladı.

Kısa sürede şifreli dokümanı çözen TEM ekipleri, yaklaşık 1 yıldır aradıkları, DHKP-C’nin Gazi Mahallesi sorumlularından olduğu iddia edilen Bülent Özdemir’in sahte kimlik kullandığını belirledi. Ekipler, Özdemir’in bir işyerinde çalıştığını tespit etmelerinin ardından akşam saatlerinde operasyon düzenledi. Şüpheli Özdemir’i yakalayan ekipler üst araması yaparak zanlıyı gözaltına aldı. Üst araması sırasında Özdemir’in cebinde bir miktar esrar bulunduğu belirtildi.

Özdemir, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Emniyet yetkilileri, Bülent Özdemir’in TEM ekiplerine yakalanmamak için sahte kimlik taşıdığını ve uyuşturucu maddeyi içici olduğu için yanında bulundurduğunu söylediğini iddia etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba