Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Şubat 2018

10 Yaşında Tam Bir Suç Makinesi! Sultangazi’de Yakalandı

Polis ekipleri, önceki gün Sultangazi’nin en küçük yaştaki suç makinesi olarak tabir edilen 10 yaşındaki O.S’yi yakaladı. O.S’yi suça sürükleyen biri kadın üç kişide polisten kaçamadı.

Bugüne kadar hırsızlık ve yankesicilikten toplam 89 ayrı sabıkası bulunan 10 yaşındaki O.S (2008), Sultangazi’nin en küçük suç makinesi olarak tabir ediliyor. Önceki gün Yunus Emre Mahallesi’nde polis ekiplerinin dikkati sonucu bir kez daha yakayı ele veren O.S ve onu suça sürükleyen biri kadın üç kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; Yunus Emre Mahallesi 1388/1 sokak ile 1406 sokakların kesiştiği noktada polis ekipleri, 10 yaşındaki O.S’nin elinde siyah bir poşetle bir araca bindiğini fark etti.  Küçük suç makinesini tanıyan ekipler, O.S’nin bindiği aracı durdurdu. Polis ekipleri yaptıkları kontrollerde O.’S’nin elindeki siyah poşet içerisinde farklı ilçelerde ve tarihlerde yankesicilik yoluyla çalınmış 8 adet cep telefonu, başka bir şahsa ait eşya ve cüzdan buldu.

Yapılan arama ve kontrollerde 10 yaşındaki suç makinesi 0.S ile birlikte onu suça sürükledikleri düşünülen 11 ayrı sabıkası bulunan Bayram G. (1995), 5 ayrı sabıkası bulunan Akgül S. (1978) ve 19 ayrı sabıkası bulunan Fuat D. (1979) gözaltına alındı. Gözaltına alınan Fuat D.’nin Esenyurt ve Kağıthane ilçelerinde yankesicilik suçundan firar olarak arandığı tespit edildi. Gözaltına alınan suç makinelerinden Akgül S. adlı kadının üzerinden de Gülser A. ve çocukları adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı çıktı.

Şüphelilerin emniyetteki sorguları devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba