Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÜST MANŞET 6 Nisan 2018

‘100 Milyonluk Araba Osman Yaşar Bir Başarı Öyküsü’ kitabının lansmanı yapıldı

OSES Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar’ın başarı hikayesinin anlatıldığı “100 Milyonluk Araba Osman Yaşar Bir Başarı Öyküsü” kitabının lansmanı yapıldı. Kitapta Osman Yaşar’ın yaşam öyküsüne yer verildi.

HABERİN VİDEOSU

1987 yılında Adıyaman’dan İstanbul’a taşındı. Komilikten kebap ustalığına kadar yükseldi. Maaşını zamanında alamıyordu, yeni evlenmişti, ev kira…

Bir gün canına tak etti. “Böyle çalışacağıma kendim bir iş yapayım” dedi ve 1993 yılında üç tekerlekli bir ‘seyyar çiğ köfte’ arabası yaptırdı. Beyazıt’ta seyyar çiğ köfteciliğe başladı. Seyyar satıcılık yapacak yapıda değildi ama gemileri yakmıştı bir kere artık…

Üç tekerlekli seyyar arabasında yaptığı çiğ köfte çok beğenildi, dilden dile yayıldı…

Beyazıt’ta zabıta kovaladı, o kaçtı. Eminönü’de zabıta kovaladı o kaçtı. Yine canına tak etti. Zabıta baskısından dolayı dükkan açmaya karar verdi. Sultançiftliği Mahallesi’nde 22 metrekarelik bir dükkan kiraladı…

İşte OSES Çiğköfte bu şekilde kuruldu. Zabıtaların kovaladığı Osman Yaşar’ın başarı hikayesi bu şekilde başladı. Seyyar bir arabada başlayan müthiş bir başarı hikayesi…

Bu hikaye yazar Murat Şahin’in de dikkatinden kaçmadı. OSES Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar’ın bu başarı hikayesini ölümsüzleştirdi.

***

“100 Milyonluk Araba Osman Yaşar Bir Başarı Öyküsü” kitabı lansmanı Fatih Balat’ta bulunan Perispri’de yapıldı. Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği lansmanda; Osman Yaşar’ı ailesi, yakın dostları, iş, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli yalnız bırakmadı.

Kitabın yazarı Murat Şahin, “100 Milyonluk Araba Osman Yaşar Bir Başarı Öyküsü” kitabının 1,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.

OSES Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar ise, “Bu kitap her yönüyle Osman Yaşar’dır” dedi. Lansman boyunca heyecanı gözlerden kaçmayan Yaşar, konuşma esnasında da oldukça heyecanlıydı. “100 Milyonluk Araba Osman Yaşar Bir Başarı Öyküsü” kitabının girişimcilere yönelik yazıldığını belirten Yaşar, “Elbette bu kitabı kendimin ne olduğunu hatırlatmak istediğim içi yazdırmadım. Hikayemden esinlenerek kendi başarılarının mimarı olmasını istediğim girişimciler için yazıldı bu kitap. Kendi bilgi birikim ve deneyim ve vizyonumuzun diğer kişilerle paylaşmak bizim içim bir vazife ve sosyal sorumluluktur. Özellikle gençler bu kitaptan faydalanacak. Genç girişimcilerin rekabet ortamında bizleri zorladığı ve büyük başarılara imza attığı bir süreç hayal ediyorum.” Diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra Osman Yaşar yıllar sonra üç tekerlekli seyyar arabasının başına geçti ve kendi elleri ile kendisini bu anlamlı günde yalnız bırakmayan davetlilere çiğ köfte ikram etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba