Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Ekim 2015

13 yıldır Türkiye hizmetlerle anıldı

13 yıldır Türkiye hizmetlerle anıldı
Ali Baba Halı Yıkama

1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Cahit Altunay, partisi için oy istedi. Altunay, “Bunu Ak Parti için değil, Türkiye’nin geleceği için istiyorum” dedi.

 

Seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan İstiklal İlköğretim Okulu’nda öğretmen ve öğrenci velileri ile biraya gelen Başkan Altunay, Cuma Namazı sonrası Merkez Camii cemaati ile bir araya geldi.

 

İstiklal İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Belediye Başkanı Cahit Altunay, burada öğretmen ve velilerle sohbet etti. Cuma namazını Sultançiftliği Merkez Camii’nde kılan Altunay, namaz sonrası camii cemaati ile bir araya gelerek, 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimde partisine destek istedi.

CQTUuR6W8AAVzxk

Sultangazi’yi çok sevdiğini belirten Başkan Altunay, ilçede yapılan her iş, her eser ve her proje ile inanılmaz bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Türkiye’nin zor günlerden geçerek bugünlere geldiğini belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, çöplerin toplanmadığı, hava kirliliğinin yaşandığı, suların akmadığı günlerin geride kaldığını, 13 yıldır Türkiye’nin projeler ve hizmetler ile anıldığını belirtti.

DSC_0243

7 Haziran seçimleri sonrası olumsuz geçen koalisyon görüşmeleri sonrası 1 Kasım’da yeniden sandığa gidileceğini hatırlatan Başkan Altunay, “Koalisyon öyle kötü bir şey ki, siyasi partiler kendi tabanlarına çalışmaktan dolayı ülkeye bir şey yapamadılar. 13 yıldır tek başına bir iktidarla yönetiliyoruz. Bu 13 yılda Cumhuriyet tarihine denk hizmetler yapıldı. Bir tehlike geçti. Ama bir şansta önümüzde. 5 aydır yaşanan tehlikeyi hepimiz görüyoruz. 1 Kasım’da yeniden tek başına bir iktidarla devam edersek, yanı başımızdaki dünyanın en büyük havaalanı devam eder, 3 saatte gideceğimiz İzmir otobanı devam eder, Kanal İstanbul projesi de devam eder. Yeni şehirler, yeni yollar, yeni köprüler, yeni tüneller sürer gider. Ama koalisyona düştüğümüz takdirde Bankaların kredileri yine belli patronlara gider, Bakanlıklar çoğalır, fona devretmeler başlar, herkeste kendi tabanını memnun etme dönemi başlar.” Dedi.

 

Altunay konuşmasını şu şekilde sonlandırdı;

 

“Biz tek başına yaşanan iktidar döneminde ilk defa Sultangazi’ye 200 Milyonluk bir hastane yatırımı alabiliyoruz. Biz yeni yaptığımız bütün binaların kaynaklarını Ankara’dan buraya transfer edebiliyoruz. Tek başına iktidarın nimetini gördük, devam etsin diyoruz. Ne olur kendi kendimize zarar vermeyelim. Çocuklarımıza daha hayırlı bir gelecek hazırlamak için bu seçimde ful destek verelim. Kazanan Türkiye olacak. Bunu Ak Parti için değil, Türkiye’nin geleceği için istiyorum. Allah destek verenden de, vermeyenden de razı olsun. Bizim görevimiz uyarmak. Takdir sizlerindir.”

 

CQTyj54WsAA9ALX

Tasarım | Enba