Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Mart 2017

15 Yıllık Tapu Sorunu Çözüldü

Esentepe Mahallesinde yıllardır yaşanan tapu mağduriyeti sorununu çözüme kavuşturdu. Sorunun çözülmesi ile birlikte 643 vatandaşa tapu verildi.

Esentepe Mahallesinde geçmiş dönemlerde kadastro çalışmaları esnasında yapılan bazı hatalardan dolayı yaşanan mükerrerlik problemi, Sultangazi Belediyesinin özverili çalışmasıyla 15 yıl sonra çözüme kavuştu. Sultangazi Belediyesi, yıllardır yaşanan tapu mağduriyeti sorununu çözerek 643 vatandaşa tapu verdi. Tapular, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde hak sahiplerine verildi.
sultangazi-tapuC6tQKdkWgAAmels
Uzun uğraşlardan sonra mükerrer tapu sorununu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Vatandaşlarımızı bu sorunu çözerek mutlu ettiğimizin farkındayız. Onlarla birlikte bizde mutlu olduk. Vatandaşlarımızı mutlu etmenin gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. Göreve geldiğimde bana ilk söylediğiniz bu sorundu. Bizde derhal irdeledik. Baktık ki bu hatanın vatandaşımız tarafından yapılmadığını gördük. Bu konunun mahkemesi devam ediyordu. Hukukçularımıza ne kadar süreceğini sorduk. 15 yıldır devam ettiğini, muhtemelen 15 yıl daha süreceğini söylediler. Ama biz bu kadar bekleyemezdik. Derhal bunu düzeltmeliydik. ve bugün bunu başardık” diye konuştu.
sultangazi-tapuC6tP3AYXUAAhzA5
İlçenin farklı mahallelerinde de benzer sorunlar olduğunu belirten Altunay, “S caddesindeki aynı sorunu çözüme kavuşturduk. Orada da yüzlerce vatandaşımızın problemini aştık. Yunus Emre mahallesinde benzer bir problem vardı. Orada büyükşehir belediyesinin yeri vardı. Ama biz o yerin çekilmesini sağladık. ve vatandaşların problemini çözdük. Şimdi onlarda yeni evlerini yapmaya başladılar. Tapularını alıyorlar ve mülklerinin sahibi oluyorlar” dedi.
sultangazi-tapuC6tP3AaXAAAC1MO
Sultangazi ilçesinde yeni hizmetler yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Altunay, “Tüm mahallelere kapalı Pazar alanları yapıyoruz. 2 sene sonra sokaklarında Pazar açılmayan tek ilçe Sultangazi olacak. Ama bunu yaparken vatandaşı o kültürden pazardan mahrum bırakmayacağız. O pazarcılarımız kapalı alanda tezgahlarını açmaya devam edecek. Vatandaşımız da pazarını yine onlardan yapmaya devam edecek” şeklinde konuştu.
sultangazi-tapuC6tP3AYW0AAB7vP
Belediye hizmetlerinin beyin ameliyatı gibi olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise, “Bu işler çok ince çok sabırla çalışmanızı gerektiren işlerdir. Arkadaşlarımız bunu başarmış ve bugün bu mutlu tabloyu oluşturmuşlar. Bunun için kendilerini yürekten tebrik ediyorum. Sultangazi’de müthiş işler yapılıyor” dedi.
sultangazi-tapuC6tP3AZWwAEzsQG

Yorumlar

Tasarım | Enba