Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Aralık 2018

25 bin TL’lik ürünleri çalındı, hırsızlara seslendi

Sultangazi’de bir tekstil atölyesine giren yüzü maskeli hırsızlar 25 bin TL’lik ürünleri çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Hırsızlık olayı, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü akşamı saat 21.40’da Sultangazi ilçesi Esentepe Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir tekstil atölyesinde meydana geldi. Yüzü maskeli beş kişi, bir tekstil atölyesine girerek 25 bin TL’lik ürünleri çaldı. Yaşanan hırsızlık anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Görüntülerde zanlıların iş yeri önüne araçla geldikten sonra bir süre beklediği ve sonrasında harekete geçtiği yansıyor. Zanlılar iş yerinin kepenklerini levye ile kesmeye çalışırken, yoldan geçen kişilerin ve sürücülerin kendilerini fark etmemesi için geldikleri araca ve park halindeki araçların arkasına saklandıkları görülüyor.

Yaklaşık 3 dakika sonra iş yerinin kepenklerini kırarak içeri giren zanlılar, satışa hazır hale getirilmiş tekstil ürünleri dolu çuvalları, geldikleri araca dolduruyor. Zanlılar, dakikalar içinde 25 bin TL değerinde ürünü çalarak kayıplara karıştı. O esnada yoldan geçen vatandaşlar ise hırsızları fark etmiyor.

Komşularının bilgilendirmesiyle olaydan haberdar olduğunu belirten atölye sahibi Mehmet Şahin, “Zanlılar Cumartesi akşamı saat 21.40’da işyerine geliyor. Pazartesi teslim edeceğimiz satışa hazır ürünleri alıp, götürüyorlar. Ürünlerini diktiğimiz mal sahibine çok mahcup olduk. En az 20 ila 25 bin TL arası zararımız var. Bundan dolayı çok mağduruz. Hırsızların çaldıkları ürünleri bize geri teslim etmesi lazım” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba