Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİ 18 Haziran 2014

301 Madenci Sultangazi’de Yaşayacak

Hafta sonu ormanlık ve mesire alanlarını tercih eden İstanbullular, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanı’na akın ediyor. Ziyaretçiler; Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanı’nda ağaçlar altında, Alibey Havzası’nın muhteşem manzarası karşısında piknik keyfini yaşıyor. Öte yandan Mimar Sinan Kent Ormanı’nda Soma’da meydana gelen kaza sonrasında hayatını kaybeden 301 maden işçisi anısına “Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

 

Okulların tatil olması ve yaz aylarının başlamasıyla birlikte İstanbullular, Sultangazi Kent Ormanlarına akın ediyor. Ormanlık ve mesire alanlarını tercih eden binlerce İstanbullu; Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanı’nda ağaçlar altında, Alibey Havzası’nın muhteşem manzarası karşısında piknik keyfini yaşıyor.

sultangazi somayı yaşatacak

Sultangazi Belediyesi hatıra ormanlarına bir yenisi daha eklendi. Mimar Sinan Kent Ormanı’nda Soma’da meydana gelen kaza sonrasında hayatını kaybeden 301 maden işçisi anısına “Hatıra Ormanı” oluşturuldu. İşçilerin isimleri “Hatıra Ormanı”nda yaşatılacak.

Yorumlar

Tasarım | Enba