Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 31 Aralık 2018

45 Bin TL’lik Akü Hırsızlığı

Sultangazi’de akü satışı yapan iş yerine giren kimliği belirsiz kişiler, kepenkleri kırarak içeri girdi. İşyerine giren şüpheliler, içeriden yaklaşık 45 bin TL değerinde 110 akü alarak kayıplara karıştı. O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Şüphelilerin, 1 hafta önce Sultançiftliği Mahallesi’nde bulunan bir işyerine girerek akü çalan hırsızlar olduğu ortaya çıktı.

Olay Sultangazi, Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz kişiler geldikleri araç ile akü satış yapan bir iş yerinin kepenklerini levye ve demir kesme makası ile kırarak içeri girdi. Şüpheliler, içeriden yaklaşık 45 bin TL değerinde 110 akü alarak kayıplara karıştı

KAPŞONLU HIRSIZLAR KAMERADA

Dün sabah saat 08.00 sıralarında hırsızlar araçlarıyla akü çalmak için iş yerinin önüne geldi. 2. Cebeci Caddesi’nde bulunan iş yerinin önüne beyaz bir araçla 4 kişi geldi. Araçtan inen 3 kişi yanlarında getirdikleri levye ve demir kesme makası ile iş yerinin kepengini kırdı. Şüpheliler, kepengi kırdıktan sonra iş yerinin kapısını tekmeleyerek içeri girdi. İçeri giren şüpheliler yaklaşık 16 dakika içerisinde 45 bin TL değerinde 110 adet akü alarak kayıplara karıştı. Hırsızlık, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. İş yerine giren şüphelilerin güvenlik kamerasına yakalanmamak için başındaki kapşon ve bez parçası ile yüzünü kapattığı görülüyor. Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler şüphelilerin kimlik bilgilerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Yaşanan olayı anlatan iş yeri sahibi Fatih Bostan, “Çocukları dershaneye bırakmak için evden çıktım. Çocukları bıraktıktan sonra alarm şirketi beni aradı. Cep telefonumdan kamera sistemine girdim ve iş yerimde yüzü maskeli birkaç kişinin olduğunu tespit ettim. Hızlı bir şekilde iş yerime geldim. İş yerimin önünde beyaz renk bir araç gördüm. Biri şoför olmak üzere toplam 4 kişiydiler. Araca akü yüklediklerini fark ettim. Hemen müdahale ettim, hızlı bir şekilde kaçtılar. Peşinden koşarken, hırsızlar 5-6 tane aküyü yere fırlattı. Onları topladım. Kötü ve üzücü bir durum. Ortalama 45 bin TL’yi bulan 110 adet akü çaldılar. Bölgemizin kanayan yarasıdır bu olaylar. Mağduruz. Geçtiğimiz hafta da aynı kişiler başka bir işyerine girerek akü çaldılar. Buna bir an önce emniyet teşkilatımızın önlem almasını istiyorum” diye konuştu.

AKÜ SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİNE DADANDILAR

4 şüphelinin 23 Aralık Pazar günü Sultançiftliği Mahallesi’nde bulunan bir işyerine girerek akü çalan hırsızlar olduğu ortaya çıktı. Olayda, kepenkleri kıran hırsızlar iş yerindeki aküleri araçlarına taşımaya başladı. Komşusunun araması üzerine hırsızlıktan haberdar olan iş yeri sahibi Yasin Nesin aracıyla buraya geldi. Hırsızların kalabalık olduğunu gören iş yeri sahibi hırsızları durdurmak için aracıyla hırsızların aracına çarptı. Büyük panik yaşayan hırsızlar, hızla araçlarına binerek kaçmaya çalıştı. Bu sırada hareket halindeki araca binemeyen bir hırsız aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Yorumlar

Tasarım | Enba