Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 19 Ekim 2015

Hoşgörü kültüründe hizmet edeceğiz

Hoşgörü kültüründe hizmet edeceğiz
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de yaşayan Siirtliler tarafından Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın Sultangazi Şubesi’nin açılışı yapıldı.

 

Siirt Vakfı Sultangazi Şube açılış törenine; İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya, AK Parti Milletvekili Adayları Burhan Kuzu, Perihan Togay, Mehmet Emin Ertekin, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra Siirtliler katıldı.

 

Açılışta konuşan Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Sulangazi Şube Başkanı Abdulkadir Çiçek, barış ve hoşgörü kültüründe hizmet edeceklerini söyledi. Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Sulangazi Şubesinin ilçede birlik ve beraberliği sağlamak için yola çıktığını beliren Çiçek, “Siirtlilerin Sultangazi’de bir arada bulunmasında vesile olacak vakfımız başta ilçemize ve Siirt halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hedeflerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak, ihtiyaç sahiplerine maddi destek vererek vakfımızın örnek teşkil etmesini sağlayacağız” dedi.

siirtliler

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay ise, “Sultangazi’de problem yoksa Türkiye’de de yok demektir. Hepimize bir görev düşüyor. Hepimiz aynı dine inanıyoruz. Aramızda hiçbir fark yok. Asla birbirimizden üstün değiliz. Bu kardeşlik örneğini bir kere daha gösterelim. Sultangazi’de ilk seçildiğimizde %48.5 oy aldık ve ilçemiz projeleriyle hizmetleriyle sayılı ilçeler arasında yer aldı. Ve bunlar iktidarımız sayesinde oldu. Allah hizmetlerimizin devamını nasip etsin birlik ve beraberliğimizi bozmasın” ifadelerine yer verdi.

Tasarım | Enba