Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Mayıs 2020

Abdurrahman Dursun Biz10 TV’de projelerini anlattı

Sultangazi Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Biz10 TV’de radyo program yapımcısı Adem Metan’ın konuğu oldu. Dursun, programda ilçeye kazandıracağı birçok projenin yanı sıra adaylık sürecine de değindi. Dursun, adaylığını “sürpriz adaylardan birisiydim” diye yorumladı.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ONAYIYLA ADAY GÖSTERİLDİM”

Biz10 TV’de Adem Metan’ın konuğu olan Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, 2019 yerel seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmesini ‘sürpriz’ olarak yorumladı. Ak Parti İlçe Bakanlığı yaptığı dönemde Sultangazi’de 12 aday adayının belediye başkanlığı için başvuruda bulunduğunu hatırlatan Dursun, “Hiç beklenmedik şekilde ‘sürpriz’ adaylardan birisiydim ben. Çünkü adaylığımızı hiç deklare etmedik. Ben ilçe başkanıydım zaten. Bizim ilçede zaten 12 tane aday vardı. Ben aday değildim. Ama hayat öyledir. Ben bunu bazen gençlerle buluştuğumda söylüyorum; ‘Nerede olursan olun şimdi burada güzel bir iş yapıyorsunuz. İşinizi güzel yapıyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyorum aslolan işinizi iyi yapmak.’ Bende hayatımın her döneminde bize hangi görev verilmişse onu en iyi şekilde yapmaya gayret ettim. O görev verilmişse ben onu gecemi gündüzüme katarım o görevi hakkıyla yerine getiririm. Seçilmemize de biraz böyle oldu. Bir arayışa girildiği zaman, işin doğrusu Sultangazi’de bir arayış yoktu. Ama 12 adayımız vardı. Sonrasında bir arayış olduğu zaman o zaman il başkanımız ve Binali Yıldırım’ın desteğiyle ismimiz Cumhurbaşkanımıza gitmiş. Cumhurbaşkanımız da onay vermiş. Ve ben aday olarak bir şekilde deklare edildim” dedi.

“SULTANGAZİ’YE ‘ÇOCUK KÖYÜ’NÜ KAZANDIRACAĞIZ”

Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi’ye yeni vizyon kazandıracak projelerden biri olan, ‘Çocuk Köyü’nü de anlattı. Dursun, “Cebeci Köyü yakınlarında 800 bin metrekarelik bir ormanlık alan var. Bu alanı Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda onaylanarak bu alanı aldık. Bu alanda güzel işler yapmak istiyoruz. Bir ‘çocuk oyun köyü’ yapmak istiyoruz. İstanbul’da ‘çocuk köyü’ olan bir yer yok. Bu projemiz İstanbul’da bir ilk olacak. Orman alanı içerisinde çocukların gelip zaman geçirebileceği bir projeyi ilçemize kazandıracağız. Projemiz hazır. Son onayları alınca inşallah Sultangazi’de bir ‘çocuk köyü’ olacak” diye konuştu.

“EĞİTİM ALANINDA İSTANBUL’UN EN GERİ İLEÇELERİNDEN BİRİSİYİZ”

Sultangazi’nin en öncelikli konularından birinin ‘eğitim’ olduğunu ifade eden Başkan Dursun, “Bizim liselerimizin olmadığı mahallelerimiz var. Bunun eksikliğini hissediyoruz. İstanbul’un fiziki ve derslik ihtiyacı açısından en geri ilçelerinden birisiyiz. Buda eğitimi etkileyen bir faktör. İnsanlar eğitim konusunda bir yere gelemezse baştan kaybetmiş sayılırız. Buna çok önem veriyorum. Göreve seçilir seçilmez ilk yaptığımız iş bir okuldu. Yayla Mahallemiz parti olarak çok güçlü olduğumuz bir mahalle ama okulu çok kötü bir haldeydi. Mülkiyet problemlerine rağmen bu mahallemizde daha modern bir okul yaptık. İlçemizde okul sorununu çözmek için çok ciddi çalışıyoruz. Özellikle nitelikli okulları ilçemize kazandırmamız gerekiyor. Bir Fen Lisesi’ni ilçemize kazandıracağız. Sultangazi’nin güzel çocukları Fen Lisesi’ni kazandığı zaman ilçe dışına gitmesini istemiyoruz. O nitelikli çocukların kendi ilçelerinde kalmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Sosyal Bilimler ve Spor Liselerini de inşallah Sultangazi’ye kazandıracağız. ” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba