Eminhaber.Org

Abdurrahman Dursun, Sultangazi için projelerini açıkladı

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı av. Abdurrahman Dursun, 31 Mart yerel seçimlerinde başkan olarak seçilmesi halinde Sultangazi için planladığı projelerden bazılarını açıkladı. Dursun, çöpten elektrik üretilmesi amacıyla tesis kurulacağını, kurulacak tesisin yerinin de belirlendiğini söyledi.

Erzurum İli Narman İlçesi Güllüdağ Köyü Derneği’nin düzenlediği programda konuşan Ak Parti Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi için planladığı projelerden bazılarını açıkladı.

İnsan odaklı çalışmalar yapılacağını belirten Dursun, “Çalışmalarımızın en önemli alanı eğitim olacak. Eğitim alanında öğrencilerimizin ciddi manada fiziki imkansızlıkları var. Bu fiziki imkansızlıklara odaklanmış bulunuyoruz” dedi. Sultangazi’nin tam zamanlı bir eğitime geçmesini istediğini ifade eden Dursun, ilçede yarım zamanlı sistemi tam zamanlı sisteme dönüştürmek için gayret edeceğini söyledi. Dursun, “Çocuklarımız sabahın bir köründe okullarına gitmesin, akşamın geç saatinde okuldan dönmesin istiyoruz. Çocuklarımız sabah 08.30’da okuluna gitsin, 16.00’da da evine dönsün. Bu düşüncelerimizi gerçekleştirmek için ciddi manada çalışıyoruz. İnşallah bu dönem içerisinde Sultangazi’de yarım zamanlı sistemi tam zamanlı sisteme dönüştürmek için gayret edeceğiz” diye konuştu.

Ulaşımdan çevreye birçok farklı projelerinin bulunduğunu söyleyen Ak Parti Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun, projelerinin tamamını yakında kamuoyu ile paylaşacağını belirtti. Seçildiği takdirde Sultangazi’de çöpten elektrik üretilmesi amacıyla tesis kurulacağını söyleyen Dursun, “Çöpleri çevreye duyarlı şekilde dönüşümünü sağlayacak bir tesis kuracağız. Çöpleri farklı farklı atölyelerden çıkan fazlalıkları alınacağı ve geri dönüşümle tekrar Sultangazi’ye katkı sağlayacak bir geri dönüşüm projemiz var. Bunu yaparken aynı zamanda da geri dönüşümden de yaklaşık 20 kw elektrik üretecek. Hem geri dönüşümle buradaki atıkları toplayacağız, hem de burada toplanan atıklarla da enerji üretecek bir tesis kuruyoruz. Böyle bir projemiz var. Yerini belirledik. Bunu da inşallah Sultangazi’de gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba