Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Temmuz 2021

ACEMİ KASAPLAR HASTANEYE AKIN ETTİ

İstanbul’da Kurban Bayramı’nda kurban keserken kendilerini yaralayanlar hastanelere akın etti.Kurban Bayramı’nın başlamasıyla kurbanları kesen acemi kasaplardan bazıları kendilerini yaraladılar. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine gelenler tedavi oldu. Yaralıların çoğunluğu ilk tedavilerinin ardından taburcu edildi.

“DERİ YÜZERKEN ELİMİZE GELDİ”

Kesim yaptığı sırada elini kesen Bahattin Doğan, “Deri yüzerken elimi kestim. İki parmağın arasına geldi. Bir saat oldu ambulans gelemedi. O arada bayıldım. Kendime geldim. Arkadaşlar su döktüler üzerime. Ambulans gelemedi içeriye giremedi. Büyük bir yara olsaydı orada ölüp giderdim. Ben kesiyordum. Biz kasaplık yapıyoruz. Küçükbaş hayvandı. Deri yüzerken elimize geldi. 5 dikiş var. İlaç verdiler. İlaç almaya gideceğim” dedi.”

“KURBAN KESMEYİ BİTİRMİŞTİM”

Kurbanını keserken elini kesen Saim Karabacak “Kurban keserken bıçakla elimi kestim. Geldim, pansuman yapıp dikiş attılar. 15 dikiş attılar. Büyükbaş hayvan kesiyordum. Doktorlar baktılar. Daha önce böyle bir şey yaşamadım. Atlattık çok şükür. Kurban kesmeyi bitirmiştim. Etleri ufaltırken kesildi” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba