Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Mart 2019

Acılar içinde ambulans bekledi

Sultangazi’de yolun karşısına geçmeye çalışan genç kadına, otomobil çarptı. Acılar içinde yardım bekleyen kadın yaklaşık 20 dakika sonra gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Sultangazi’de karşıdan karşıya geçerken sağına soluna bakmayan genç kadına otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle kafa üstü yere düşen kadın kanlar içerisinde kaldı. Yerde yatan kadının yardımına vatandaşlar koştu. Yaralı kadın acılar içinde yaklaşık 20 dakika ambulans bekledi.

Kaza, Sultançiftliği Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde meydana geldi. Market alışverişinden dönen Suriye uyruklu genç kadın, karşıdan karşıya geçerken sağına soluna bakmadı. İddialara göre, dalgın bir şekilde karşıdan karşıya geçmeye çalışan genç kadına cadde üzerinde seyir halinde olan bir otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle genç kadın kafa üstü yere düştü. O sırada otomobil sürücüsü araçtan inerek çevredeki vatandaşlarla birlikte, kafa üstü yere düşen kadına yardım etti. Kanlar içerisinde kalan genç kadını bulunduğu yerden kaldırıma taşıyan vatandaşlar, bir yandan da 112’ye haber verdi.

Kazadan haberdar olan genç kadının yakınları da olay yerine geldi. Acılar içinde yerde yardım bekleyen kadını yakınları teskin etmeye çalıştı. Genç kadına yardım eden bir kadın ise ambulansın gecikmesi üzerine yakınlarına “Abla hastaneye götürelim” dedi.

Yaklaşık 20 dakika sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralıya ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Müdahalenin ardından yaralı kadın acılar içerisinde sedyeye alındı. Sedyeye alınan kadın “Muhammet” diye sayıkladı. Sağlık ekipleri tarafından ambulansa götürülen genç kadın Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba