Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Ekim 2017

Adıyaman Tanıtım Günleri, törenle başladı

Adıyaman Tanıtım Günleri Sultangazi Belediyesi Etkinlik Alanında başladı.
Adıyaman Tanıtım Günleri, törenle başladı
Ali Baba Halı Yıkama

Güneşin en güzel doğup, battığı yer olan Adıyaman’ın tanıtım günleri Sultangazi’de başladı. Sultangazi Belediyesinin desteğiyle, Kahta Dernekler Federasyonunca, Atatürk Bulvarı Etkinlik Alanı’nda ilki gerçekleştirilen Anadolu’nun Renkleri ve Adıyaman Tanıtım Günleri renkli görüntülere sahne oldu.

Adıyaman Tanıtım Günleri açılışına Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Kahta Dernekler Federasyonu (Kahta FED) Başkanı Av. Ali Yücel, Sultangazi Belediyesi 1. Meclis Başkanvekili Hacı Orhan, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, Adıyamanlı işadamları ve Adıyamanlılar katıldı.

29 Ekim’e kadar sürecek Adıyaman Tanıtım Günleri’nin ev sahipliğini yapan Kahta Dernekler Federasyonu (Kahta FED) Başkanı Av. Ali Yücel, misafirleriyle yakından ilgilendi. Programın açılışında konuşan Yücel, “Bizler Sultangazi’yi nüfus yoğunluğu bakımında ikinci Adıyaman olarak görüyoruz. Bu nedenle bu etkinliğin Sultangazi’de yapılması ayrı bir önem arz ediyor. Bugün başlayan ve 29 Ekim’de sona erecek Adıyaman Tanıtım Günleri dolu dolu geçecek. Adıyaman kültürünü, Adıyaman lezzetlerini, Adıyaman’ın hoşgörüsünü Sultangazi’ye taşıdık. ‘Adıyaman Sultangazi’ye geliyor’ sloganıyla bu organizasyonu başlatmış olduk. Adıyaman Tanıtım Günleri’nin Sultangazi’de yapılmasına öncülük eden Belediye Başkanı Cahit Altunay, Meclis Başkan 1. Vekili Hacı Orhan’a ve tüm Sultangazi Belediyesi yöneticilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Adıyaman Tanıtım Günleri açılış programında konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan Adıyamanlıların İstanbul’da kendi kültürlerini, gelenek ve göreneklerini yaşattırmaya devam ettiğini dile getirerek, “Bundan dolayı tüm Adıyamanlıları tebrik ediyorum. Adıyamanlıları çok seviyoruz. Onlar birlikte yaşama kültürünü en iyi başaran iller birisidir.” Diye konuştu.

Adıyaman Tanıtım Günleri’nin onur konuğu olan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, “Bugün burada olmaktan, sizlerin karşınızdan olmaktan büyük bir gurur duyuyorum.” Şeklinde konuştu.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise “Adıyamanlı kardeşlerimizin kültürlerine buraya taşıması, yöresel yiyecek ve kıyafetleriyle Adıyamanlı ve burada yaşayan insanları mutlu etmeleri bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.” Dedi.

Açılış konuşmalarının ardından halk oyunları gösterisini izleyen protokol üyeleri, Adıyaman yöresine özgü davul şovu ilgiyle izledi. Protokol üyeleri, alanı da birlikte dolaştı. Adıyaman Tanıtım Günleri’nde stant açan Oses Çiğköfte’de davetlilere ücretsiz çiğ köfte dağıttı.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba