Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 25 Mayıs 2018

Adıyamanlılar Sultangazi’de İftar Sofrasında Buluştu

Sultangazi’de düzenlenen iftar programında Adıyamanlılar, Kudüs’ün manevi atmosferinde oruçları açmanın mutluluğunu yaşadı.

Onbir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte her gün farklı bir grubu iftar sofrasında buluşturan Sultangazi Belediyesi, dün akşam Adıyamanlıları ağırladı. Kudüs temalı etkinlik alanındaki iftar programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Hacı Orhan, Adıyaman Vakfı Başkanı Sait Aybak ile birlikte STK temsilcileri ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı. Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte dualar edip oruçlarını açtı.

Kudüs temasıyla hazırlanan etkinlik alanında Ramazan boyunca vatandaşları ağırlayacaklarını belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Buraya gelen vatandaşlarımızın açtığı her kapıda Kudüs’ü görecek, Peygamber Efendimizin Miraca yükseldiği o güzel mekanı hatırlayacak. Orada olan savaşı orada olan direnişi, orada olan iradeyi bir kez daha hatırlayacak ve hafızamızdan silinmeyecek şekilde ebediyen yaşatacak diye düşünüyorum. Burası sadece bir yemek salonu değil. Gerek Şam kapısından girerken, gerekse o surları gezildiğinde oradaki görselleri ve yazıları okumanızı tavsiye ediyorum. Bugün Kayserili vatandaşlarımız burada iftar yaptılar. Allah kabul etsin” diye konuştu.

2008 yılında kurulan Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı ile birlikte İstanbul’da Adıyamanlıların bir can ve hareket bulduğuna değinen Sultangazi Belediye Meclisi 1. Başkanvekili av. Hacı Orhan, aktif siyasette Adıyamanlılara büyük bir önem verildiğine değindi. Orhan, “Temsil noktasında hem ilçe yönetiminde, hem de 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanımızın da teveccühüyle Adıyamanlılar Sultangazi’den İstanbul’a örnek oldular. Bu temsilliyetin en büyük sebebi Adıyaman nüfusu ve burada bulunan kalabalıklardır aslında. Son olarak AK Parti ilçe kongresinde de ilçe başkanlığına Adıyamanlı olan hemşerimiz Abdurrahman Dursun seçildi. Artık sesimiz daha gür. Artık Adıyamanlılar ilçe başkanımız yok demeyecekler. Bizi tüm İstanbul’da temsil edecek olan bir ilçe başkanımız var. Buda bizim için ayrı bir gururdur.” Dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun’da konuşmasında 24 Haziran seçimlerinin önemine değinerek, seçim çalışmaları kapsamında Sultangazi’de 35 bin üyeye ulaştıklarını söyledi. Dursun, Ak Parti’nin bugüne kadar çok büyük hizmetler yaptığını ve bundan sonrada büyük hizmetlerine devam edeceğini belirtti.

Yorumlar

Tasarım | Enba