Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 14 Mart 2016

‘Ahir Zamanda Asr-ı Saadet’ Sohbetleri Devam Ediyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sultangazi Temsilciliği Kadın ve Aile Koordinatörlüğü’nün düzenlediği “Ahir Zamanda Asr-ı Saadet” sohbetleri devam ediyor.
‘Ahir Zamanda Asr-ı Saadet’ Sohbetleri Devam Ediyor
Ali Baba Halı Yıkama

TÜGVA Sultangazi Temsilciliği Kadın ve Aile Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen sohbetlerde her hafta farklı konular ele alınıyor. Sohbetler Cumartesi Günleri 17.00 ile 19.00 arası düzenleniyor ve her yaştan bayanların katılım sağladığı gözlemleniyor. Son zamanlarda sosyal medyada oldukça ilgi ve takdir toplayan bu sohbet halkaları diğer ilçelerde de model olarak kullanılmaya başlandı.

tügva-sultangazi

Gözlem Gazetesi’ne konuşan TÜGVA Sultangazi İlçe Temsilciliği Kadın ve Aile Koordinatörü Fidan Poyraz, “Aç hayvanlardan kanadı kırık leyleklere kadar tüm kainatı düşünen ecdadımız bir çok vakıf kurmuşlardır. Tarihe baktığımızda aslında biz medeniyet olarak bir vakıf medeniyetiyiz.” Dedi.

tügva-sultangazi-1

Vakıfların bir yaşam tarzı ve gelenek olduğunu belirten Poyraz, “Bizlerde Türkiye Gençlik Vakfı Sultangazi Temsilciliği olarak, yarının mimarı olan gençlerimiz için bir araya geliyoruz. Çünkü gençlik ömrün en önemli çağlarından biridir. Tüm bunların zirvede olduğu bir çağda gençlere misyonlarını anlatmalıyız. Gençlerin iyi bir eğitim almalarını sağlamalı bilinçli, sağlam karakterli, idealist, ufku açık, kendini ve rabbini bilen gençler olarak yetişmelerine özen göstermeliyiz. Bir milletin istikbalini görmek için o milletin gençlerine bakılmalı. Eğer bir millette gençler güçlerini ilim,maneviyat,ahlak ve fazilet yolunda harcıyorlarsa o millette istikbal vardır” ifadelerini kullandı.

tügva-sultangazi-2

Tasarım | Enba