Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Eylül 2018

Ahmet Hakan ‘Sultangazi’ İçin Neler Söyledi?

Ahmet Hakan ‘Sultangazi’ İçin Neler Söyledi?
Ali Baba Halı Yıkama

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan, “Medya Buluşmaları” kapsamında Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın misafiri oldu.

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan, Sultangazi’ye hayran kaldı. ‘Medya Buluşmaları’ kapsamında Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın misafir olan ünlü gazeteci Sultangazi Şehir Ormanları’nı,  ilçede yapımı devam eden ve sona eren projeleri gezdi.  Sultangazi’nin dünü, bugünü ve yarının konuşulduğu ziyaret sonunda Sultangazi Belediyesi Basın Danışmanı Fazıl Ergüt’ün sorularını yanıtlayan Hakan, “Sultangazi deyince bundan sonra aklıma sadece yeşil, orman, güzellik ve tabiat gelecek” dedi.

Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanlarından oluşan Sultangazi Şehir Ormanları’na olan hayranlığını gizlemeyen usta gazeteci Ahmet Hakan, “Sultangazi Şehir Ormanları gerçekten çok etkileyiciydi. İstanbul’un göbeğinde doğa ile iç içe aynı zamanda vatandaşın her türlü kullanımına açık çok güzel oluşturulmuş estetik bir yerde bulunduk. Bu doğa harikasını görmekten ve gezmekten dolayı çok çok mutlu oldum.” Diye konuştu.

Sultangazi’de yeşile verilen önemin dikkatini çekiğine de vurgu yapan Hakan, “Geniş alanlar, geniş caddeler ve binaların estetik değeri kısacası İstanbul’un bir gözbebeğini görmüş olduk.” İfadelerini kullanarak, Sultangazi’de kendisini ağırlayan Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Basın Danışmanı Fazıl Ergüt’e teşekkür etti.

Tasarım | Enba