Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Ekim 2018

Ahmet Süt hangi partiden aday olacak?

Ahmet Süt hangi partiden aday olacak?
Ali Baba Halı Yıkama

Adıyamanlı eller ve gönüller istişare toplantısı Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Adıyamanlılar, Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) tarafından Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde düzenlenen 2019 yerel seçimlerine yönelik istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda AKYAD Başkanı Ahmet Süt Sultangazi Belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Süt konuşmasında hangi partiden aday olduğunu açıklamaz iken, konuşmasının satır aralarında hangi partiden aday olacağının işaretlerini verdi.

2019 yerel seçimlerine yaklaşık 5 kala Sultangazi’de siyaset hızlanmaya başladı. Sultangazi’nin nüfus sıralamasında 1’nci sırada yer alan Adıyamanlılar, Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Başkanlığını Ahmet Süt’ün yaptığı Adıyamanlılar, Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) tarafından düzenlenen “Adıyamanlı Eller ve Gönüller İstişare Toplantısı”nda bir araya gelen Adıyamanlılar, birlik ve beraberlik mesajı verdi, belediye başkanlığına talip olduğunu açıklayan Ahmet Süt’e tam destek verdiler. Toplantıda konuşan Ahmet Süt, resmen adaylığını açıklarken hangi partiden müracaat edeceğini açıklamadı. Süt konuşmasının satır aralarında ise hangi partiden aday olacağının işaretlerini verdi.

SULTANGAZİ’DE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ

Toplantıda konuşan Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Yıldırım, Adıyamanlıların nüfus ve seçmen sıralamasında Sultangazi’de birinci sırada yer aldığını söyledi. Yerel yönetimlerde Adıyamanlıları göremediklerini iddia eden Yıldırım, “Hayallerimizi gerçekleştirmek için bir an önce bu rüyadan uyanmamız lazım. Ahmet Süt başkanımızda biz Adıyamanlıları bu rüyadan uyandırmak için 1 seneden beri mücadele ediyor. İnşallah bu kutlu yürüyüşte Sultangazi’de söz sahibi olacağız, olmak için de var gücümüzle mücadele edeceğiz” diye konuştu.

SULTANGAZİ’DE ARTIK BİR ÇIĞIR AÇMAK ZORUNDAYIZ

CHP’nin 2014 belediye başkan adayı Ali Acar’da toplantıya katılan isimler arasındaydı. Acar, toplantıda yaptığı konuşmada Adıyamanlıların Sultangazi’de bir irade göstermek zorunda olduğunu söyledi. Bu iradeyi kendisinin 2014 yılında CHP çatısı altında ortaya koyduğuna dikkat çeken Acar, “Biz siyaseti partiler adına değil, toplum adına yapıyoruz. Adıyamanlılar Sultangazi’de artık bir çığır açmak zorundadır. Adıyamanlılar ‘burada biz varız’ demedikçe, birileri size ‘siz varsınız’ demezler” diyerek, Ahmet Süt’e çıktığı yolda başarılar diledi.

AHMET SÜT BAŞKANIMIN BİR İŞARETİ YETERLİ

AKYAD’ın bir önceki dönem başkanı Orhan Güzelaydın bir tohum ektiklerini, o tohumun zamanla yeşerdiğini ve dev bir meyve ağacı haline geldiğini söyledi. Güzelaydın, “Bu salona ancak sığabildik. Bundan sonra da bu salona sığmayacak, inşallah daha büyük salonlarda bu toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Ahmet Süt başkanımın bir işareti yeterli. Hepimiz Ahmet başkanımın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

DAĞLARI YIKACAĞIMIZA İNANIYORUM

AKYAD kurucu başkanı ve kanaat önderi İzzettin Balcı, Ahmet Süt’e destek vermek adına düzenlenen toplantıya katılan tüm davetlilere teşekkür etti. “Adıyamanlıların artık dağları da yıkacağına inanıyorum” diyen Balcı, Ahmet Süt’e desteğini açıklayarak, başarılar diledi.

SULTANGAZİLİLER OLARAK GÜÇLÜYÜZ

Program son konuşmacısı AKYAD Başkanı Ahmet Süt oldu. Süt, kürsüye “Ahmet başkan bizim başkan” ve “Dik dur eğilme, bu gençlik seninle” sloganlarıyla çıktı. Büyük bir sorumluluğun ve yükün altına girdiklerini ifade eden Süt, “Bu görev ekibim tarafından bana verildiyse şeref ve onur duydum” dedi.  Adıyamanlıların İstanbul ve Sultangazi’de güçlü bir yapıya, oluşuma sahip olduklarını belirten Ahmet Süt, “Burada bulunan Sultangazili dostlarımızla güçlüyüz. Kısacası Sultangazililer olarak güçlüyüz. Bu gücümüzün farkında olmak zorundayız. Bu gücümüzü küçümsemeyelim. Bize rağmen, bizi dizayn etmeye çalışanlara malzeme bırakmamalıyız” diye konuştu.

AKYAD Başkanı Ahmet Süt şunları kaydetti;

“Hayal gücünü kaybettiğinde sen de yok olur gidersin. Bizim bir Sultangazi gerçeği var, bir de hayallerimiz. Bu gerçeğimizi hayallerimizin hamuruyla yoğurduk. Bugün bu hamur sertleşmiş vaziyettedir. Böylece hayallerimizin gerçekleşmemsine doğru, hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Adım adım ilerleyen bu yolda bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Sabır, azim ve inançla yürüdüğümüz bu kutlu yolda varacağımız menzilde bizi mahcup etme ya rab!”

Ahmet Süt konuşmasının devamında ise, hangi partiden aday olabileceğinin işaretlerini verdi.

“Çok güçlü bir partinin vasat ya da kötü bir adayı olabilir. Ama mecliste olmayan bir partinin çok iyi, karakterli, halkta bir adayı da olabilir. Onun için diyoruz ki, yerel seçimlerde bizler partileri değil, adayları oyluyoruz, adayları seçiyoruz. Değerli hemşerilerim tarafından bu görev bana verilmiştir”

Ahmet Süt konuşmasının sonunda ise kendisini desteklemek için salonda bulunan davetlilerden bir söz aldı. “Sultangazi’yi daha iyi yaşanılabilir bir hale getirmek için bu yükün altına, bu taşın altına elinizi koyuyor musunuz?” diye soran Süt’e, salondakiler de “evet” diye cevap verdi.

Tasarım | Enba