Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Aralık 2018

‘Ahmet Süt ve ekibi Sultangazi’de oyları yüzde 10 artırır’

Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Ahmet Süt, “Sultangazi’de bütün oklar beni gösteriyor”

Yaklaşık 1 yıllık saha çalışmalardan sonra geçtiğimiz haftalarda miting gibi bir coşkuyla ile Ak Parti’den Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunan Ahmet Süt, Emin Haber’e konuştu. Ak Parti tarafından Belediye başkan adayı gösterileceğine inandığını belirten Süt, “Sultangazi’de bütün oklar beni gösteriyor” dedi.

Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Ahmet Süt, Emin Haber’ yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

“BİR ÇOK ŞEY LEHİME İŞLİYOR”

“Kendi penceremizden baktığımız zaman bir çok şeyin lehimize işlediğini görüyoruz. Öncellikle halk arasında teveccüh görmemiz bizleri son derece mutlu etmektedir. Yaklaşık 1 yıl gibi bir zaman içerisinde insanlarla iletişim içerisinde olmamızdan dolayı şahsıma karşı bir ilgi var”

“ADAY GÖSTERİLECEĞİME KESİNLİKLE İNANIYORUM”

“Aday gösterileceğime inanıyorum. Buna inanmasaydım bu yola da çıkmazdım. Partim tarafından aday gösterileceğime kesinlikle inanıyorum. Saha da vatandaşlarımız bize ‘Ak Parti Kürtlere adaylık vermez, boşuna uğraşıyorsunuz’ diyor. Halk içinde böyle bir kanı ve endişe var. Halkımızın bu konuda haklı çıkmasını istemiyorum. Ak Partimizin adayların etnik kökenine bakmaksızın liyakata dayalı bir görev vereceğine inanıyorum. Ahmet Süt olarak kendime de, partimi de güveniyorum. Bu görev bana verildiği takdirde başarılı ve en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bu saten sonra partiye sırtını dayayıp kimse adaylık istemesin. Halkla bir olan, halkla birleşen, halkın gönlünde bir şekilde yer alan, partiye oy getirebilecek adaylar çıksın. Artık parti endeksli, partiye güvenerek kimse sahaya çıkmasın. Kendine ve çevresine güvenen olanlar bu işe talip olsun’ yönünde açıklamaları var. Bu yönüyle baktığımız zaman Sultangazi’de bütün oklar Ahmet Süt’ü gösteriyor.

“AHMET SÜT VE EKİBİ OYLARI YÜZDE 10 ARTIRIR”

Sultangazi’de yapılan bir takım yanlışlardan dolayı vatandaş Ak Parti’ye küskün. Her aday bunu görür. Genel merkezimizde bunu görüyor.  2014 yerel seçimlerinde Ak Partimizin yüzde 58 gibi bir oyu vardı. Bu oran şu anda düşmüş durumda. Bütün bu yıpranmışlığa rağmen hmet Süt ve Ahmet Süt’e inananlar 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin oyunu bir önceki döneme göre en az yüzde 10 artıracak pozisyondadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın enerjisinden istifade edenler bugüne kadar geldi. Herkesin hakkının yememekle beraber, hepimiz ciddi anlamda reisimizin enerjisinden emdik. Bizler bu saatten sonra Recep Tayyip Erdoğan’a enerji katmaya geliyoruz.

“PARTİMİZİ BÖLMEK GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK”

Süt, “Ak Parti’den aday gösterilmez ise Ahmet Süt bağımsız aday olacak mı?” sorusuna ise, “Ahmet Süt bir hedef, ideal ve hizmet için yola çıktı. Ahmet Süt tek başına yola çıkmadı, bir ekiple beraber yola çıktı. Ahmet Süt tek başına bu kararı vermediği gibi, aldığı bütün kararlarda da istişareye önem veriyor. Bağımsız aday söylentisi Ahmet Süt’ün ağzından çıkan bir söylenti değildir. Bir takım nedenlerden kendiliğinde oluşan bir söylentidir.

Vatandaş bana hizmet için illa bir partide görev almak gerekmiyor diyor. Halkımız bana bağımsız olmam halinde de her türlü destek vereceğini ifade ediyor. 2010 yılından beri AKYAD çatısı altında biz zaten Sultangazi’nin geneline biz bir hizmet veriyoruz. Ahmet Süt ve ekibinin partimizi bölmek gibi bir niyeti yok. Biz enerji vermeye gelmişken, böyle bir düşünce karşısında partimizi bölmek gibi bir düşüncemiz yok. Bu konuda ben vatandaşımızın yanılmasını canı gönülden arzu ediyorum” diye cevap verdi.

“AK PARTİLİ OLMAK YETMİYOR MU?” 

Bugüne kadar Ak Parti’de görev almadığı ve partiye katkısı olmadığı yönünde çıkan dedikodulara yönelikte konuşan Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Ahmet Süt, “Teşkilatlarda görev almayan birinin halk arasında nasıl böyle büyük bir teveccüh kazanıyor? Bence bu dedikoduyu çıkaranlar önce bu soruya bir cevap vermesi ya da bu sorunun cevabını bulması gerekiyor. Bugüne kadar teşkilatlarda görev alanların sahada ki karşılığı nedir? Bunu sorsunlar, bunu araştırsınlar, buna cevap versinler. Bugün Ak Parti’ye, memlekete hizmet için sadece Ak Parti teşkilatlarında olmak mı gerekiyor ya da Ak Partili olmak yetmiyor mu?  Ben dünde, bugünde Ak Partiliyim.  Yarın da Ak Partili olmaya devam edeceğim. Eğer Ahmet Süt başarılı olmasaydı bu süreçte, bir karşılık bulmasaydı Ahmet Süt hiç eleştirilmezdi. Bana göre AK Parti teşkilatlarla sınırlandırılacak kadar küçük bir parti değildir. Ak Parti bir Türkiye partisidir” diye konuştu.

“SULTANGAZİ’Yİ SULTANGAZİLİLER YÖNETSİN SLOGANI TAZELİĞİNİ KORUMAKTADIR”

Halen Sultangazi’yi Sultangazililerin yönetmediğini ifade eden Ahmet Süt, sloganın mimarlarından Seyit Ateş’e teşekkür etti. Süt, “Sultangazi’yi Sultangazililer yönetsin’ sloganının halen karşılığını bulmadığını dile getirerek, “Bizde bu söyleme sahip çıktık. Bu söylem halen değerini korumaktadır. Bu sloganın mimarlarından kıymetli Seyit Ateş ağabeyimize direk olarak Sultangazi yönetimi kendisine nasip olmadı. Bizde yeni nesil olarak bu slogana sahip çıktık” dedi.

Süt, Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun ile görüştüğünü, Dursun’un kendisine bütün aday adaylarına eşit davrandığını söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba