Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Kasım 2018

Ahmet Süt’ten gövde gösterisi

Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan Ahmet Süt, görev gösterisi yaptı. Süt, kalabalık bir grup ile ilçe binasına gelerek başvurusunu verdi
Ahmet Süt’ten gövde gösterisi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan Ahmet Süt, görev gösterisi yaptı. Süt, kalabalık bir grup ile ilçe binasına gelerek başvurusunu verdi

AK Parti’de Sultangazi Belediye Başkan aday adaylarına bugün yeni bir isim eklendi: Ahmet Süt

Ahmet Süt, beraberinde kalabalık bir grupla AK Parti Sultangazi ilçe başkanlığına giderek evraklarını teslim etti. AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Ahmet Süt, yapacağı başvuru öncesinde kalabalık bir grup ile yürüyerek AK Parti İlçe Başkanlığına geldi. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda başlayan yürüyüş sırasında  “Ahmet Süt gelecek, Sultangazi gülecek”, “İşte millet, işte başkan” ve  “Dik dur eğilme, Sultangazi seninle” sloganları atıldı. Ahmet Süt’ün aday adaylığı başvurusuna çok sayıda STK temsilcisi de katılarak destek verdi.

Ahmet Süt, 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan seçimlerde AK Parti’den Sultangazi Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu dosyasını AK Parti İlçe İdare Amiri Harun Dağeri’ye teslim etti. Başvurusunu yapıktan sonra kendisini dışarıda bekleyen kalabalığa seslenen Ahmet Süt, kendisini destekleyenlere teşekkür etti. 1,5 yıl önce ‘Sultangazi için bir hayalimiz var’ diyerek yola çıktıklarını belirten Ahmet Süt’ün konuşması sık sık “Dik dur eğilme, Sultangazi seninle” sloganlarıyla kesildi. Süt, sloganlara “Biz dik durmayı genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız, reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik” diye karşılık verdi.

Konuşmasının ardından Ahmet Süt ve beraberindeki kalabalık 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’na doğru yürüdü. Yürüyüş boyunca vatandaşları selamlayan Süt, yürüyüş sonunda gazetecilerin cevapladı. Süt, 90’lı yıllardan beri Sultangazi’de yaşadıklarını, Sultangazi’nin Anadolu’nun bir mozaiği olduğunu ifade ederek, “Maalesef Sultangazi İstanbul’un bir varoş mahallesi durumundadır. Biz Sultangazi’yi bu pozisyondan kurtarmak istiyoruz. Belediye başkanı ve meclis üyeleri dahil ithal yönetici istemiyoruz. Biz Sultangazililerin Sultangazi’yi yönetmesinden yanayız. İlçemiz ortak bir akıl ile yönetilsin diyoruz. Ayrıca demokratik yapıya uygun temsilde adalet istiyoruz. Biz bu üç temel üzerinde yürüyeceğiz. Bizim en büyük projemiz saha da insanımıza dokunmak olacaktır. İnsanımıza dokunmayacak hiçbir faaliyete bulunmayacağımızı belirtmek isterim” diye konuştu.


Tasarım | Enba