Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Temmuz 2021

Aile dedektif gibi çalıştı 160 saatlik görüntü topladı

Sultangazi Yunus Emre Mahallesi’nde 2019 aralık ayında lise öğrencileri ortasında çıkan arbedede 15 yaşındaki Yasin Yağız bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetin akabinde Yasın Yağız’ı bıçakladığı teziyle C.Ç ve azmettirici olduğu teziyle Z.Demir gözaltına alındı. İki liseli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TEHDİTLER ÜZERİNE SEMTİNİ DEĞİŞTİRDİ

Teze nazaran cinayetin akabinde Yasin Yağız’ın ailesi Z.Demir’in ailesini tehdit etmeye başladı. Z.Demir’in babası Hüseyin Demir, diğer kan dökülmesin kimse ölmesin diyerek ailecek işyeri ve meskenini Bağcılar’a taşıdı. Lakin Yağız ailesi cinayetten görevli tuttukları Z. Demir’in ailesinin peşini bırakmadı. Cinayetten 13 ay sonrasında Z.Demir’in babasının işyerini bularak gerisinden kurşun yağdırdılar. Yaralı şekilde bir dükkana sığınan Hüseyin Demir’e ateş etmeye devam eden saldırgan sonrasında firar etti. Hüseyin Demir yaşamını yitirdi. Bağcılar İlçe Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları yaptıkları çalışmada cinayeti Yasin Yağız’ın kuzeni Serkan Yağız’ın işlediğini belirledi. Gözaltına alınan Serkan Yağız tutuklandı.

“BAŞKALARI DA VAR” DEDİLER

Demir ailesi bu cinayeti tek kişinin planlayarak gerçekleştirmiş olamayacağını düşünerek yörede bulunan güvenlik kamera imajlarını topladılar. 160 saatlik imgeyi izleyen aile daha evvelce de belirledikleri Yağız ailesinden Kamuran Yağız ve Nevzat Yağız’ı tespit etti. Manzaraları Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edilmesinin akabinde Bağcılar Asayiş Ofis Amirliği grupları tarafınca gözaltına alınan iki kuşkulu tutuklandı.

“KEŞKE İMGELERİ İZLESELERDİ”

Ailenin avukatı Bahaeddin Özdemir, “Hüseyin Demir’in 2019 senesinde oğlunun yaşamış olduğu bir arbede sebebiyle bir mevt vakası vardı. Olay yargıda. Oğlunun temiz bulunduğunu düşünüyoruz. Keşke manzaraları izleselerdi. Hüseyin Demir ve oğlunun cinayetle alakası olmadığını göreceklerdi. Olay buralara kadar asla gelmeyecekti” diye konuştu.

“OĞLUMUN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ O SOKAKTAN GEÇEMİYORUM”

Hüseyin Demir’in babası Abdülhakim Demir, “İki yıl evvel Sultangazi Yunus Emre’de talebe hengamesi vardı. Torunum diğeri arkadaşla arbede ediyorlar. Öğretmenleri barıştırıyor. Sıkıştırmaya devam ediyorlar. Bir arkadaşını arıyor torunum. Beni öldürecekler. Yanımda olup beni meskene götürebilir misin diye bildiri atıyor. Okul çıkışında ölen çocuk torunumun ismiyle sesleniyor. Gerisini dönünce kemerle vuruyor. Yaralanıyor. Diğer ikizi hastaneye götürüyor. Sonrasında torunumun çağırdığı çocukla hengame ediyorlar ve bıçaklama sonrası mevt oluyor. Bu vakadan sonrasında biz taşındık Bağcılar’a geldik. Lakin bunlar peşimize düşmüşler. Ocak ayında da oğlum Hüseyin Demir’i öldürdüler. Kimin parmağı var ise cezasını çeksinler. Adalete güveniyoruz. Bu sokaktan geçemiyorum. Oğlum bu sokakta öldürüldü. Birinci kez geldim” diye konuştu.

CİNAYET ANI VE SONRASI KAMERALARDA

Aile tarafınca toplanan katliam imgelerinde, Hüseyin Demir’in öldürülmeden evvel kuşkulu ve başka yakınlarının saatlerce Demir’i bekledikleri sonrasında da cinayeti işledikleri görülüyor. Cinayeti işleyen S.Y’nin kaçarken kendisine müdahale etmek isteyen bir esnafa da tabanca doğrultması güvenlik kameralarına yansıdı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bağcılar Asayiş Ofis Amirliği gruplarının fedakâr emek harcaması sonucu 3 şahıs tutuklandı. Cinayetle ilgili diğeri ilişkili bireylerin olup olmadığı ise araştırılıyor.

Acılı aile, “Kan dökülmesini istemiyoruz. Birinci hengamede da rastgele bir cürmümüz yoktu. Fakat aile bizi dinlemedi. Öteki kan dökülmesin hasımlık olmasın diyerek Sultangazi’den Bağcılar’a taşındık. Fakat peşimizi bırakmamışlar. Hüseyin Demir’e pusu kurarak gerisinden ateş etmek suretiyle öldürdüler. Adalete güveniyoruz. En ağır halde cezalandırılmalarını ve cinayetle ilgili diğeri birileri de var ise yakalanarak adalete teslim edilmesini istiyoruz. Hukuken bu işin sonunu bırakmayacağız” diye konuştular. Hüseyin Demir’in öldürülmesinin akabinde toplanan güvenlik kameralarında şüphelilerin olay yerinde Demir’i bekledikleri sonrasında S.Y’nin Demir’i gerisinden ateş ederek vurması an an kaydedildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba