Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Ocak 2015

Ak Gençliğin Yeni Başkanı: Onur Uygun

Ak Gençliğin Yeni Başkanı: Onur Uygun
Ali Baba Halı Yıkama

11 Ocak Pazar günü 2. Olağan Kongresine gidecek olan Ak Parti Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanlığında İlçe Başkan adayı netlik kazandı. Ensar Topcu’nun aday olmayacağı kongrede Onur Uygun İlçe Başkanlığına aday gösterildi…

 

Ak Parti Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 11 Ocak Pazar günü Sultangazi Belediyesi Düğün Salonun da 2. kongresini gerçekleştirecek. Mevcut İlçe Başkanı Ensar Topcu’nun aday olmayacağı kongreye tek liste ile gidilecek. Haftalardır yoğun bir çalışma içerisinde kongreye hazırlanan Ak Gençlik’de, kongreye 5 gün kala İl Gençlik Kolları Başkanlığı Onur Uygun’un ilçe başkan adayı olmasını karara bağladı.

B6xH8HzCQAEU6_Q

Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Onur Uygun’un aday gösterildiği kongre öncesi İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Sultangazi’de temayül yoklaması yaparak kimi ilçe başkanı olarak görmek istersiniz? sorusunu partililere yöneltti. Yapılan temayül yoklamasında Siyasi İşler ve Hukuk Birim Başkanı Onur Uygun ve Teşkilatlanma Birim Başkanı Yasin Peker isimleri ön plana çıktı. Günlerce 2 isim üzerine yoğunlaşan İl Gençlik Kolları Başkanlığı bugün Uygun ve Peker’i mülakata aldı. Yapılan mülakat sonucunda Onur Uygun Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkan adayı olarak belirlendi.

 

İl Başkanlığının bu kararını İL Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdulhalim Aksu Sultangazi’ye gelerek bizzat kendisi açıkladı. Ensar Topcu başkanlığında toplanan Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeleri’ne kararı açıklayan Aksu, Onur Uygun’a başarılar diledi. Toplantıya İl Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanı Burak Çalapçıkay ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yıldız’da katıldı.

 

Toplantı sonrası Onur Uygun’u ilk tebrik eden isim mevcut ilçe başkanı Ensar Topcu oldu.

unnamed

 

Tasarım | Enba