Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Kasım 2018

Ak Parti aday adayı Av. Hacı Orhan hedeflerini açıkladı

Ak Parti aday adayı Av. Hacı Orhan hedeflerini açıkladı
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan aday adayı av. Hacı Orhan, seçilmesi durumunda gerçekleştirmek istediği projelerini açıkladı.

Yerel seçimlerde Ak Parti’den Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan avukat Hacı Orhan, projelerini anlattı. Sultangazi’nin ilçe olduğu günden bu yana ilçeye hizmet etmek için çalıştığını belirten Orhan, hizmet yarışında bir adım daha önde olmak ve Sultangazi’yi Yeni Türkiye vizyonuyla buluşturmak için aday olduğuna vurgu yaparak, “İlçenin sıkıntılarını ve potansiyelinin farkındayım. Bu nedenle öncelikli olarak yapılması gereken projeleri hayata geçirmek için çalışmalar yapacağız. Benim dönemimde Sultangazi yeni Mecidiyeköy olacak” dedi.

Konağ Kebap & Künefe Salonu’nda gazetecilerle bir raya gelen AK Parti Belediye Başkan aday adayı av. Hacı Orhan, Sultangazi ile ilgili büyük projelerinin olduğunu dile getirerek bu projelerin bir kısmını kamuoyu ile paylaştı. İstanbul havalimanın açılmasıyla birlikte Sultangazi’nin İstanbul’un ortak noktası haline geldiğini belirten Orhan, “Jeopolitik konumu itibari ile Maslak, Taksim, Mecidiyeköy ile İstanbul havalimanının ortasında yer alan Sultangazimiz, İstanbul Havalimanın açılması ile İstanbul’un orta noktası olmuştur. İlçemiz turizm ve finans merkezi olmaya adaydır. Bundan dolayı Sultangazi yeni bir Mecidiköy olabilir” diye konuştu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a yerelde destek olmak, büyük hedeflerine Sultangazi’den katkı sunmak istediğini dile getiren belediye başkan aday adayı av. Hacı Orhan, ayakkabı sektörünün yaşadığı sorunlara da dikkat çekerek, “İlçemizde, 30 bin kişinin çalıştığı spor Ayakkabı sektörü ülkemizde üretilen ayakkabının yüzde 70’ini üretiyor. Bir o kadar kişinin çalıştığı tekstil sektörü de ilçemizde önemli istihdam sağlamaktadır. Sanayi Siteleri ile istihdam ve ekonomiye yön veren sektörler merdiven altından kurtulup, kayıt dışı ekonominin önüne geçileceği ve istihdam en üst düzeyde sağlanacaktır. Sanayi merdiven altından çıkıp sanayi sitelerine taşınacak” dedi.

Tasarım | Enba