Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET 15 Mayıs 2018

Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Eyyüpoğlu’nun Ramazan Ayı Mesajı

Sultangazi Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Eyyüpoğlu, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Eyyüpoğlu mesajında şunlara yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan Ayı, bir sene boyunca özlemle beklediğimiz aynı zamanda aç ve yoksulların halinden daha iyi anlama fırsatı yakaladığımız, paylaşma-dayanışma ve kardeşlik duygularının daha çok derin manalar yüklendiği kutsal bir aydır. Bu Ramazan da öyle olsun, fakir ve yoksullar sofralarımızı şenlendirsin bereketimize bereket katsın, ‘Ramazan bereketi ile geldi ‘ cümlesi mana bulsun. İftar sofralarımız mütevazı sofralar olsun ve Bedir Gazvesi’ne giderken sadece üç hurma ile niyetlenen Ashab-ı aklımızdan çıkarmayalım. Yapacağımız yardımlar gösterişten uzak, sağ elimizin verdiğinden sol elimizin haberdar olmadığı Kuran-ı Kerim ve Efendimizin sünneti ışığında yardımlar olsun. Vermenin, paylaşmanın ve sevindirmenin hazzına erelim.

Oruç, ibadet ve aynı zamanda sabır ayı olan Ramazan Ayı’nda yapılan duaların, ibadetlerin, yardımların ve hatta bir tebessümün bile Yüce Mevla katında çok değerli olduğunu Peygamber Efendimiz (sav) bizlere bildirmiştir. Bu Ramazan dargınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakarak gönüller yapmanın çabasında olalım. Ayrıca Âlemlerin Efendisi’nin o eşsiz güzel ahlakına sahip olabilmeyi de bu mübarek ayı vesile kılabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik eder; oruç ibadetini de yerine getireceğimiz bu müstesna zaman diliminin tüm insanlık âlemine huzur, sevgi, mutluluk ve kardeşlik getirmesini de Yüce Mevla’dan niyaz ederim.”

Yorumlar

Tasarım | Enba