Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET 13 Ocak 2016

Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Pirdal Siyasi Baskı Yapıyor

Gaziosmanpaşa Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Fedai Karakol yaptığı yazılı açıklamada, Gaziosmanpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimlerinde Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aziz Demirtaş’ın Mütevelli üyeliğine seçildiğini belirterek, çok konuşulacak iddialarda bulundu.

 

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aziz Demirtaş’ın Gaziosmanpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimlerine usulsüz bir şekilde seçildiğini belirten, Karakol, “Seçilen meclis üyesinin Malatyalı olup seçimlere katılabilmek için kendisini Giresun Eynesil, Köseli Mahallesi derneğinden yönetime girebilmek adına usulsüz bir şekilde üye yaptığı tespit edilmiştir. Meclis üyesi seçimlere Ak Parti İlçe Başkanlığının önerisi ve desteği ile katılmış ve seçilmiştir. Bilindiği gibi Ak Parti İlçe başkanı Şahin Pirdal’ın Giresunlu olması nedeniyle usulsüz olan dernek üyeliğinin yapılmasında bir koordinasyon olduğu açıktır.” Dedi.

 

Yaşanan seçimden dolayı Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal’ın tedirgin olduğunu ifade eden BBP İlçe Başkanı Fedai Karakol, “Diğer adı Fak-Fuk Fon Olan Sosyal Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti seçimleri için uygun olmayan birinin seçilmesi için dolambaçlı yollara girmeye gerek yoktur.  Amaç kendi seçmenine yardım ise bu yardımlar direk olarak ilçe binasından yapılabilir. Zira iktidar kendi partileri olduğundan istediği kişiye yardım edebilirler. Bu arada olaylardan tedirgin olan İlçe Başkanı Şahin Pirdal etrafındakilere siyasi baskı yaparak olayı kapatmaya çalışmaktadır. Bu işler Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adaletine uygun olmayan işlerdir. Bu nedenle adı geçen meclis üyesi vakıf mütevelli üyeliğinden derhal istifa etmeli ve burada tekrar seçim olmalıdır. Bu konuda ilçe Kaymakamımıza sorumluluk düşmektedir. Gerekli işlemlerin yapılmadığı takdirde,  konuyu yasal mercilere intikal ettireceğimizin bilinmesini isteriz.” Açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Tasarım | Enba