Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 3 Mayıs 2018

AK Parti Milletvekili aday adayı Mercan Yeşil, ilçe teşkilatlarının tümünü ziyaret etti

Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı Mercan Yeşil, ilçe teşkilatlarının tamamını ziyaret etti.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem Milletvekili Genel Seçimi için İstanbul 2. Bölgeden aday adayı olan Mercan Yeşil,  AK Parti ilçe teşkilatlarına ziyarette bulundu. Ziyarette partililer tarafından yoğun ilgi gören Yeşil, ilçe başkanlarına projelerini anlattı.

İstanbul 2. Bölgenin en genç milletvekili aday adayı unvanını taşıyan Mercan Yeşil, seçim bölgesinde seçim çalışmalarına ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere açmış olduğu yolda kendisine tanınan hakkı kullanan 2. Bölgenin en genç aday adayı Mercan Yeşil, “Benim teşkilatlara bakışım; Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan ise bir ülkeyi kurtarır. Mıh olmasa nal tutmaz, nal tutmasa at yürümez, at yürümezse komutan sefere çıkamaz, komutan sefere çıkamazsa o ülke batmaya mahkum olur. Bu sebeple ilçe teşkilatlarımız bizim mıhımızdır. Partimizin tüm ilçe başkanlarını tek tek ziyaret ettik.” Dedi.

Her bir teşkilat mensubunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sadık olduğuna vurgu yapan Mercan Yeşil, Türkiye’nin 2023 hedeflerinde genç nüfusunun siyaset kurumunda üreten, aktif beyin gücü olarak değerlendirilmesinin önemine işaret ederek, bu sorumluluklar çerçevesinde bu dönem AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladığını dile getirdi. Gençlerin siyasette daha fazla yer alması gerektiğini dile getiren Mercan Yeşil, “Siyasî anlamda karar alma mekanizmalarında yer almamız, problemlerin çözümü için çok önemli. Bu düşüncelerle kamuoyundan desteklerini beklemekteyim.” dedi.

Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı Mercan Yeşil’e ziyaretlerinde babası Zülfükar Yeşil’de eşlik etti.Yorumlar

Tasarım | Enba