Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 31 Aralık 2018

Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Kim Olacak?

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun’un partisi tarafından Belediye Başkan adayı gösterilmesinin ardından boşalan ilçe başkanlığına bu hafta atama yapılması bekleniyor.

30 Mart 2018 de yapılan AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına seçilen av. Abdurrahman Dursun, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı İstanbul Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı’nda Sultangazi Belediye Başkan adayı olduğu açıklandı.

Dursun’un Belediye Başkanı adaylığının ardından gözler, Ak Parti İlçe Başkanlığına çevrildi. Bu hafta Ak Parti’nin yeni İlçe Başkanının ataması yapılacak. Dursun’dan boşalan ilçe başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı ise merak konusu oldu.

Kulislerde, İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Sultan Mehmet Çiçek’in ilçe başkanı olacağı konuşuluyor. Belediye Başkan adayı v. Abdurrahman Dursun’un İl Başkanı Bayram Şenocak’a Çiçek’in adını önereceği ifade ediliyor.

Ayrıca, İlçe Başkanlığı içinİlçe Başkan Yardımcısı Alihan Genç’in adı da geçiyor. Kuruluşundan bu yana Ak Parti’nin çeşitli kademlerinde görev yapan Genç’in ilçe başkanı olmasına hemşehrileri olan Erzururmluların da büyük bir destek verdiği ve bu yönde lobi çalışması yaptığı belirtiliyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba