Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Şubat 2018

Ak Parti Sultangazi’de Değişim Kararı

Ak Parti İstanbul’da büyük bir değişime gidiyor. Aralarında Sultangazi’nin de bulunduğu 25 ilçe başkanı değişecek.  Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’a görevden alındığına dair tebliğ ise sözlü olarak, telefonla bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en çok önem verdiği şehirler arasında bulunan İstanbul için kongre sürecini başlattı. Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci’nin görevinden istifa etmesiyle birlikte, İstanbul için kongre süreci de resmen başlamış oldu.

Temurci’nin istifasıyla birlikte İl başkanlığına atanan Bayram Şenocak, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile görüştü.  Günler öncesinden hazırlanan ve belediye başkanlarının da düşüncelerini yansıtan “İlçe Başkanları dosyası”nı her iki genel başkan yardımcısına sunan Şenocak’ın, listesi genel merkez tarafından da kabul gördü.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yaptığı görüşme sonucu İstanbul’un 25 ilçesinde değişim kararı alındı. Değişimden Sultangazi’de nasibini aldı. 7 Aralık 2014 yılında Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığına seçilen Suzan Dağlar Civan’ın Mart ayında yapılacak olan kongrede bayrağı yeni ilçe başkanına teslim edecek. Öte yandan Suzan Dağlar Civan’a görevden alındığına dair tebliğ sözlü olarak, telefonla bildirildi.

Ak Parti’de değişim yaşanmayacak ilçeler; Çekmeköy, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli,Şile,Ümraniye, Beşiktaş, Beyoğlu, Sarıyer, Şişli, Arnavutköy, Bağcılar, Güngören, Küçükçekmece.

Değişim Yaşanacak ilçeler ise şunlar; Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beykoz, Beylikdüzü, B.Çekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Maltepe, Silivri, Sultangazi, Tuzla, Üsküdar, Zeytinburnu

Öte yandan yarın değişimin yaşanacağı bazı ilçelerde İl Başkan Yardımcılarının da katılımıyla toplantı yapılacak.

Yorumlar

Tasarım | Enba