Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Mart 2018

Ak Parti Sultangazi’de Kimler Yönetime Alınmayacak?

Ak Parti Sultangazi’de Kimler Yönetime Alınmayacak?
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti’de belediye çalışanları ve üç dönem kurallına takılanlar yönetimde yer alamayacaklar…

Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın 4. Olağan kongresine sayılı günler kala, ilçe başkan adayı av. Abdurrahman Dursun ekibini belirlemek için kolları sıvadı. Dün gün boyu asil ve yedek ilçe yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Dursun, gecenin geç saatlerine kadar meclis üyeleri ile görüştü. Ak Parti İlçe Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun’un geniş kapsamlı “temizlik” yapması bekleniyor.

Ak Parti Sultangazi’de 4. Olağan kongre tarihi 30 Mart Cuma. Mevcut ilçe başkanı Suzan Dağlar Civan’ın yeniden aday gösterilmeyeceği kongre öncesi, İl Yönetim Kurulu Üyesi av. Abdurrahman Dursun’un ilçe başkan adayı olduğu açıklanmıştı. Dursun, kolları sıvadı ve yeni yönetim listesini belirlemek için çalışmalara başladı.

Salı günü ilçe başkan adaylığının açıklanmasından sonra ayağının tozuyla İlçe yönetim kurulu toplantısına katılan Dursun, yönetim kurulunda yaşanacak olan büyük değişimin sinyallerini bu toplantıda vermişti.  Ak Parti’nin geçen yıl yaptığı düzenleme ile 60 olan ilçe yönetim kurulu üye sayısının 38’e düştüğünü belirten Dursun, “Güçlü bir ekip kurmak istiyorum. Yönetim kurulu listesini tamamladıktan sonra, mahalle başkanlıklarıyla ilgili çalışmalar yapacağız. Göreceksiniz, öyle bir kadro oluşturacağız ki 25 tane ilçe başkanı çıkacak. 13 tane yedek yönetimimizden de yine ilçe başkanı çıkacak şekilde bir kadro oluşturacağız. Sayımız sınırlı, bu sayıyla hiçbir arkadaşımız ‘ben oraya giremedim, buraya giremedim’ diye bir gönül burukluğu içerisine girmesin.” Diye konuştu.

Ak Parti İlçe Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun’un bu açıklamaları geniş kapsamlı temizliğin habercisi olarak yorumlandı. Ak Parti İlçe teşkilatının şu anki mevcut yönetiminin yüzde 75’nin değişmesi bekleniyor.

Dün gün boyu teşkilat mensuplarıyla görüşerek istişarede bulunan İlçe Başkan adayı Abdurrahman Dursun, gecenin geç saatlerine kadar bire bir görüşmelerini sürdürdü. Dün akşam Belediye meclis üyeleriyle de görüşen Dursun, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları’nın haftalık olağan toplantısına da katıldı.

Peki, Dursun’un oluşturacağı yeni yönetimde kimler yer almayacak/alamayacak?

Belediye meclis üyeleri yönetimde yer alamayacaklar.

Çoğunluğu belediye çalışanlarından oluşan yöneticiler, yönetimde yer alamayacaklar.

Üç dönem kuralına takılanlar yönetimde yer alamayacaklar.

Kürsülerde ne konuştukları anlaşılmayan, iki cümleyi kurmakta zorlananlar yönetimde yer alamayacaklar.

“Ak Parti ye babam ye” yazılarıyla bir dönem gündemi meşgul eden AKP’liler, yönetimde yer alamayacaklar.

Irkçı düşüncede olan(lar), yönetimde yer alamayacaklar.

Dip not: Yönetim kurulu üyesi olanlar, 2019’da yapılacak yerel yönetim seçimlerinde belediye başkanlığı veya meclis üyesi adayı yapılmayacak. Teşkilatlarda görev alanların milletvekili adaylığına da izin verilmeyecek.

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba