Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET 22 Şubat 2018

Ak Parti’de Gözler Cumartesi’ye Çevrildi

Ak Parti İstanbul’da gözler Cumartesi gününe çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en çok önem verdiği şehirler arasında bulunan İstanbul için kongre sürecini başlattı. Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci’nin görevinden istifa etmesiyle birlikte, İstanbul için kongre süreci de resmen başlamış oldu.

Temurci’nin istifasıyla birlikte İl başkanlığına atanan Bayram Şenocak, Cumartesi günü Ankara’ya giderek Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile görüşecek.

Ak Parti İstanbul’da deyim yerinde ise gözler adeta Cumartesi günü yapılacak olan bu görüşmelere kilitlendi. Bu görüşmeleri bu kadar önemli kılan ise; İl Başkanı Bayram Şenocak’ın hazırladığı dosyada. Şenocak’ın hazırladığı ve en yakın çalışma arkadaşlarıyla dahi paylaşmadığı dosyada, ilçelerde çalışmak istediği isimler (ilçe başkanları) yer alıyor.

Konuyla ilgili Belediye Başkanlarının da görüşlerini alan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın hazırladığı “ilçe başkanları dosyası” genel merkez tarafından onaylanırsa, İstanbul’da büyük bir değişim yaşanacağı belirtiliyor.

Öte yandan önümüzdeki ay İstanbul’un il ve ilçe kongreleri tamamlanacak.

Yorumlar

Tasarım | Enba