Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Ağustos 2019

Ak Parti’de kongre kulisleri başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’deki kongre sürecini erkene alma kararının ardında “değişim” yatıyor.  Sultangazi’de de sil baştan bir değişimin yaşanacağı öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre sürecini erkene alma kararının ardından, “kongre kulisleri” de başladı. Kulislere göre, Sultangazi’de ilçe başkanı Süleyman Yiğitoğlu döneminin, yeni dönemde sona ereceği konuşuluyor. İlçe başkanlığına atanmasından sonra kendisinden beklenen performansı bir türlü gösteremeyen Yiğitoğlu ile birlikte büyük bir değişim yaşanması bekleniyor. Teşkilatlarda büyük değişimin kongrelerle gerçekleşeceği dile getiriyor. Süleyman Yiğitoğlu başkanlığındaki “en başarısız yönetim” olarak değerlendirilen Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda büyük değişimin ilçe kongresinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Ak Parti’de kongre sürecinin erkene alınmasından dolayı Eylül ayında, kongre sürecinin startı verilecek. Ak Parti yönetimi tarafından hazırlanan kongre takvimi kısa süre içinde Erdoğan’a sunulacak.

Yorumlar

Tasarım | Enba