Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Kasım 2014

Ak Parti’de Suzan Dağlar Civan Sürprizi

Ak Parti’de Suzan Dağlar Civan Sürprizi
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti’de kongre süreci sessiz sedasız devam ediyor. 7 Aralık’ta 3. Olağan Kongreye gidecek olan Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatında Murat Atım döneminin sona erileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

Sultangazi’de “İstenmeyen Adam” ilan edilen Murat Atım’ın yerine ise Ak Parti İlçe Başkanvekili Suzan Dağlar Civan ilçe başkanlığı koltuğuna oturacak.

 

AZİZ BABUŞCU “KADIN İLÇE BAŞKANI” FİKRİNE SICAK BAKMADI

 

Ak Parti Genel Merkezi tarafından kongre takviminin açıklanmasından sonra Sultangazi İlçe Teşkilatı’nda kongre sürecine girildi. Sessiz sedasız ve sır gibi yürütülen kongre sürecinde Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Ak Parti İlçe Başkanı Murat Atım,  7 Aralık’ta yapılacak olan 3. Olağan Kongreyi konuştular. İl Başkanlığında gerçekleşen bu görüşmede İlçe Başkanı Murat Atım, kendisinin aday gösterilmemesi durumunda İlçe Başkanvekili Suzan Dağlar Civan’ı İlçe Başkanı olarak önerdi.

murat atım-aziz babuşcu-suzan dağlar civan

Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu ise Atım’a Sultangazi ilçesinin sorunlu bir ilçe olduğunu ve bundan dolayı “kadın ilçe başkanı” fikrine sıcak bakmadığını söyledi.

 

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Murat Atım’ın bu görüşmesinden sonra delege seçimleri yapılmış ve fısıltı gazetesinde birçok partilinin adı İlçe Başkanlığı için geçmeye başlamıştı.

 

Daha önce “Kadın İlçe Başkanı” fikrine sıcak bakmayan İl Başkanı Aziz Babuşcu ise Sultangazi’de yapılan delege seçimlerinden sonra kararını değiştirdi.

 

GENEL MERKEZ KARARINI VERDİ: SUZAN DAĞLAR CİVAN

 

Yaklaşık 2 hafta önce Ak Parti Genel Merkez’de Teşkilatlanma Başkanı Süleyman Soylu Başkanlığında yapılan toplantıda ise Ak Parti İlçe Başkanvekili Suzan Dağlar Civan ismi üzerinde karar kılındı.

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Süleyman Soylu’ya İstanbul İl Başkanlığı tarafından gönderilen dosyada Sultangazi İlçe Başkanlığı için 3 isme yer verildi.

 

Selim Şahin, Murat Atım ve Suzan Dağlar Civan…

seli,m şahin-murat atım-suzan dağlar civan

Ak Parti İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Elif Doğruyol Şahin’in eşi olan Selim Şahin Ak Parti İl Başkanlığının adayı olarak listede yer alırken, Suzan Dağlar Civan ve Murat Atım ise İlçe Başkanlığının adayı olarak listede yer aldılar.

 

Ak Parti Genel Merkez’de Süleyman Soylu Başkanlığında yapılan toplantıda İstanbul kongreleri masaya yatırıldı. Tüm ilçelerin görüşüldüğü toplantıda Sultangazi ilçesinde “Kadın İlçe Başkanı” fikrine sıcak bakıldı. Ve Suzan Dağlar Civan’ın 7 Aralık’ta yapılacak olan kongrede aday gösterilmesine karar verildi.

 

Eğer 7 Aralık’a kadar son dakika sürprizi yaşanmaz ise; Ak Parti İlçe Başkanvekili Suzan Dağlar Civan, Ak Parti’nin yeni ilçe başkanı olacak.

Tasarım | Enba