Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, ÜST MANŞET 30 Ekim 2016

AK Parti’den ‘Başkanlığa Evet’ kampanyası

AK Parti’den ‘Başkanlığa Evet’ kampanyası
Ali Baba Halı Yıkama

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Milyonların imzası, Türkiye’nin sevdası” diyerek, “Başkanlığa Evet” kampanyasını başlattıklarını söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Toplantı, Fatih Camisi İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Selim Temurci, burada yaptığı konuşmada, eğer bu millet, darbeyle gelen anayasalardan kurtulacaksa, zafer yazan bu milletin kendi anayasasını sonuna kadar hak ettiğini söyledi.

Dünyanın gördüğü en büyük buluşma olan Yenikapı’da, o ruhun ve dirilişin sürekliliğinin, yeni bir anayasa ve sistemin yenilenmesinden geçtiğini aktaran Temurci, “Cumhurbaşkanımızı millet seçti. Halka karşı sorumluluğu var. Papyon takıp salonlarda poz vermesini, kimse bekleyemez. Koşuyor, terliyor, komuta ediyor, gücünü sandıktan, milletten, hepimizden alıyor. O bizim başkanımızdır.” dedi.

’15 Temmuz sonrası artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’

Temurci, İstanbul olarak yeni anayasa ve başkanlık sistemi için üzerlerine düşen sorumluluğu, hep birlikte yerine getireceklerini belirtti.

Selim Temurci, bu noktada, bu sürece katkı sağlamak, İstanbul’dan yola çıkan bu kutlu dayanışmanın liderinin yanında olduklarını göstermek ve milletin hissiyatına tercüman olmak için, bugün “Başkanlığa Evet” kampanyasını, “Milyonların imzası, Türkiye’nin sevdası” diyerek, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım’ın huzurunda başlattıklarını ifade etti.

Temurci, 2 milyonu aşkın AK Parti üyesine ve seçmenlere, kampanya başlar başlamaz mesaj gönderileceğini anlatarak, “Başkanlığa Evet web sayfamızla birlikte, İstanbul’da bu kampanyayı birlikte yürüteceğiz. Ayağa kalkarsak, çalışırsak, İstanbul teşkilatları çok daha güçlü olacak. Diyoruz ki; bu ülkede 15 Temmuz sonrası artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Cumhurbaşkanımızla birlikte, yeni bir Türkiye’yi, yeni bir anayasa ile buluşturmuş olacağız.” diye konuştu.

Tasarım | Enba