Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 9 Kasım 2016

Ak Partili meclis üyesi kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Atatürk Havalimanı metro katında yolculardan birinin kalp krizi geçirmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, hastayı hayatta tutabilmek için dakikalarca kalp masajı yaptı. Kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden kişinin Diyarbakır Ergani Belediyesi Ak Parti belediye meclis üyesi Mehmet Cemal Dolu olduğu belirtildi.

Atatürk Havalimanı metro katında vagon içerisinde bulunan yolculardan 53 yaşındaki Mehmet Cemal Dolu aniden rahatsızlanarak yere yığıldı. Bu sırada olay yerinde bulunan bir kabin memuru ve başka bir şahıs, kalp krizi geçirdiğini anladıkları Dolu’ya ilk müdahaleyi yaptı.

Kalp krizi geçiren hastaya acil müdahale edilmesi için havalimanı metro katına sağlık ekipleri çağrıldı. Kısa süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri hastayı kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Dakikalarca kalp masajı yapılan Mehmet Cemal Dolu, sedyeye alınarak havalimanından çıkarıldı. Zamanla yarışan sağlık ekipleri hastanın sedyeyle nakli sırasında da şahsı hayatta tutabilmek için kalp masajına devam etti.

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ OLDUĞU BELİRTİLDİ

Atatürk Havalimanı metro katında kalp krizi geçiren Mehmet Cemal Dolu (53), tüm müdahalelere rağmen kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Dolu’nun Diyarbakır Ergani İlçe Belediyesi Ak Parti meclis üyesi olduğu öğrenildi.

53 yaşındaki Mehmet Cemal Dolu Atatürk Havalimanı’nda metro içerisinde aniden kalp krizi geçirerek yere yığılmış, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Yorumlar

Tasarım | Enba