Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Ekim 2014

Delege Listesi Değil Aile Şirketi

Delege Listesi Değil Aile Şirketi
Ali Baba Halı Yıkama

7 Aralık’ta kongreye gidecek olan Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatında delege seçimleri yapıldı.

 

Partinin delege listesi ise “Yoklarla” dolu. Mahalle teşkilatlarının çoğunluğu yok. Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yok. Kurucu Mahalle Başkanları yok. Bir önceki dönem meclis üyelerinin çoğunluğu yok. Eski İl Genel Meclis Üyelerinin çoğunluğu yok.

 

Kamuoyunun yakından tanıdıklarını isim olarak sıralarsak;

 

Mustafa Günaydın yok. Seyit Ateş yok. Ergin Kırmaç yok. Mustafa Çeştan yok. İlyas Avcılar yok. Ahmet Ziya Erçakır yok. Şükrü Türkmen yok. Cemal Ceylan yok. Servet Beşkardeşler yok. Selami Akarsu yok. Ahmet Doğan yok.

 

Mahalle başkanlarının çoğunluğu yok.

 

Yokları yazmakla bitmez.

 

Peki, kimler delege? Kimler var?

 

Koç ailesi var. Kızıldağ ailesi var. Genç ailesi var. Taşçı ailesi var. Canik ailesi var. Sarı ailesi var. Akgül ailesi var. Varda var.

 

Amcaoğlu, teyzekızı, hala çocukları, kuzenler, damatlar, gelinler hepsi bu listede bir araya gelmiş.

 

MHP’lisi, Saadet Partilisi hepsi bu listede bir araya gelmiş.

 

Parti tüzüğüne aykırı olmasına rağmen Ağabeyler bu listede bir araya gelmiş.  Amca yeğen bu listede bir araya gelmiş.

 

Anlayacağınız;

 

Ak Parti’nin delege listesi tam bir aile şirketi.

 

“MAHALLELERE TEŞEKKÜR EDERİM. AMA DELEGE BİLE YAPMAM”

 

Seçimlerde canla başla çalışan Mahalle başkanlarının ve yöneticilerinin çoğunluğu kendi partilerinin 7 Aralık’ta yapılacak olan kongresin de söz sahibi olamayacaklar. Oysa her seçimde önce onların kapıları çalındı. Onlara “Canla başla çalışın” denildi. “Sandığınıza sahip çıkın. Gerekirse kendinizi siper bile edin” denildi.

 

Mahalle teşkilatları gecesini gündüzüne katarak, inandıkları dava uğruna çalıştılar. Yeri geldi kendilerini her türlü tehlikeye siper ettiler, yeri geldi günlerce çocuklarının yüzlerini bile görmediler.

 

Çalışmış oldukları her seçimde bir zafer yaşandı. Bu zaferde en büyük pay ise mahalle teşkilatlarınındı. İlçe Başkanları Murat Atım, onlara verdikleri değeri gösterebilmek için belediyeye ait bir tesiste günlerce “Vur patlasın çal oynasın” geceleri düzenledi. Onlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Ama ne var ki, “Mikrofon siyasetçisi”, “Koltuk sevdalıları” onlara bir DELEGELİĞİ bile çok gördü. Onlara teşekkür eden ilçe Başkanı “Kusura bakmayın DELEGE olamazsınız” dedi adeta.

 

Delege listesinde mahalle teşkilatlarına şu mesaj verildi: Kendinizi siper edeceksiniz, gece gündüz çalışacaksınız ama DELEGE bile olamazsınız.

 

Mustafa Günaydın, Seyit Ateş, Ergin Kırmaç, Mustafa Çeştan, Şeref Çokbilir, Mustafa Oktar, Ahmet Ziya Erçakır, Ahmet Doğan ve isimlerini buraya yazamadığımız birçok isim de delege listesinde yok. Seversiniz ya da sevmezsiniz ama davasına sahip çıkmış birçok isim KORKU nedeniyle delege yapılmadı.  

 

2009-2014 Yılı Kurucu Belediye Meclis Üyelerinin çoğunluğu delege yapılmadı.  2014 seçiminde de bu isimlerin neden tekrar aday gösterilmediği de böylelikle netlik kazanmış oldu. “İstenmeyen adam” olarak ilan edilen İlçe Başkanı Murat Atım, her ne kadar geçmişte “Belediye Meclis Üyesi aday listesini biz belirlemedik” açıklamasında bulunsa da, görünen köy kılavuz istemiyor. Hem meclis üyesi olmalarına engel oldu, hem de “Kusura bakmayın beyler DELEGE’de olamazsınız” mesajını verdi.

 

Delege listesiyle Aile Şirketi kuran Ak Parti İlçe Başkanı Murat Atım ufakta olsa bir jest yapmayı da ihmal etmemiş. Ve Yener Yiğit, Suat Öztürk, Osman Cengiz ve Yasin Gazi’yi delege listesine dahil etmiş.

 

Ve bir önceki kongrede “DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ” diyerek delege seçimlerini yorumlayan Murat Atım, bu dönem henüz “DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ” diyemedi.

 

Sizce “DEMOKRASİ ŞÖLENİ” diyebilir mi?

 

EMİN YEŞİL

İlginizi çekebilir

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Tasarım | Enba