Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 29 Aralık 2018

Ak Parti’nin Sultangazi Adayı Abdurrahman Dursun

Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun oldu.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve ilçe adayları bugün açıklanıyor. Ak Parti’nin Sultangazi adayı ilçe başkanı Abdurrahman Dursun oldu.

ABDURRAHMAN DURSUN KİMDİR?

1972 yılında Adıyaman’da doğan Abdurrahman Dursun ilk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman’da tamamdı.  Adıyaman İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Dursun, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek, üniversite eğitimini tamamladı.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının 2006 yılında yapılan kongresinde İl Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilen Dursun’un aktif siyaset hayatı da bu yılda başladı. 2009, 2012, 2015 yıllarında yapılan il kongrelerinde Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçildi.

Bu süre içerisinde teşkilat, seçim işleri, siyasi ve hukuki işler komisyonlarında görev yapan Dursun, yerel yönetimler 2. bölge başkanlığı görevinde de bulundu. 7 Haziran ve 1 Kasım 2016 genel seçimlerinde, İstanbul 3. bölge seçim koordinasyon merkezi başkanlığını yürüten Dursun, İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyesi.

Kurulda, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak bulunan Dursun, Birlik Vakfı Hukukçular Kulübü Başkanlığı yaptı. Halen Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı ve Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerine devam etmektedir. İlim Yayma Vakfı mensubu olan Dursun, İstanbul’da faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yapmaktadır. Dursun evli ve iki çocuk sahibidir.

Dursun, Ak Parti Sultangazi 4. Olağan kongresine ilçe başkanlığına seçilmişti.

Yorumlar

Tasarım | Enba