Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 17 Temmuz 2020

Alibey Baraj Gölü’nde kaçak avcılık denetimi

İstanbul’da iç sulardaki kaçak balık avcılığıyla mücadele kapsamında İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri, Alibeyköy Barajı gölünde denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimler sırasında göle bırakıldığı tespit edilen toplam bin 600 metre uzunluğunda uzatma ağ ele geçirildi. Ekipler, 2 şişme bota da el koydu.

İstanbul genelinde 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamındaki tebliğe göre kiraya verilmemiş iç sularda ticari amaçlı su ürünleri avcılığı hassas ekosistemler, endemik canlıların devamı ve iç suları korumak amacıyla yasak. Kanuna göre iç sularda amatör avcılık faaliyetlerine izin verilirken, kaçak avcılık yapanlara yönelik denetimler yapılıyor. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım Müdürlüğü, Sultangazi ilçe Tarım Orman Müdürlüğü, Eyüp ilçe Tarım Orman Müdürlüğü, Su Ürünleri kontrol görevlileri, Sultangazi ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri Sultangazi sınırında bulunan Alibeyköy Barajı gölünde denetim gerçekleştirdi.

Farklı teknelerle göle açılan ekipler, Alibeyköy Barajı Gölü’ne bırakılan uzatma ağlarını tespit etti. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile deniz polisinin denetimi sırasında gölden bin 600 metre uzunluğunda uzatma ağları çıkarıldı. Ekipler, ağları çıkarmak için büyük çaba harcadı. Ağlara takılan farklı türdeki balıklar da ağlardan kurtarılarak tekrar göle bırakıldı. Yapılan denetimlerde yasadışı ticari avcılıkta uygun olmayan istihsal av malzemeleri, 200 metre parakete, 2 adet şişme bota da el konuldu. Uyarılara uymayan 4 kişiye de idari para cezası uygulandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba