Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET 28 Ekim 2018

Alperen Ocakları İl Başkanı Gün’den 29 Ekim mesajı

Alperen Ocakları İl Başkanı Gün’den 29 Ekim mesajı
Ali Baba Halı Yıkama

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Nail Gün 29 Ekim Cumhuriyet’in ilanı vesilesiyle mesaj yayınladı.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Nail Gün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Gün mesajında; “Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir. Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir. Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 95. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve-seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Tasarım | Enba